Töötukassa aitas paarikümnel inimesel alkoholist vabaneda

Pilt on illustreeriv.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Töötukassa on sõltuvusnõustamist võimaldanud 2012. aastast kõigis maakondades.

Domnika Tamm töötukassa tööotsijate ja tööandjate teenuste osakonnast seletas, et sõltuvusprobleemidega inimestel on raske tööd leida, sest tööandjad ei pea sageli selliseid kandidaate usaldusväärseks. Seepärast on töö leidmiseks väga tähtis püüda esmalt sõltuvus kontrolli alla saada. Ent töötukassa aitab üksnes neid sõltuvushäirega kliente, kes on motiveeritud ja valmis oma probleemiga tegelema.

Töötukassa on sõltuvusnõustamist võimaldanud 2012. aastast kogu Eestis. Nõustamisel on selle aja jooksul osalenud 98 inimest. Mullu sai töötukassa suunamisel Pärnus sõltuvusnõustamist 23 inimest.

Sõltuvusnõustamisele on oodatud ainult registreeritud töötud ja koondamisteate saanud tööotsijad. Üks abivajaja saab sõltuvusnõustamisel osaleda üldjuhul kümme akadeemilist tundi.

“Kui inimene on töötuna registreeritud ja töökeskse nõustamise käigus selgub, et töö leida takistab alkoholisõltuvus, saab töötukassa pakkuda talle välja sõltuvusnõustamist,” märkis Tamm. 

Eesmärk on aidata sõltuvusest vabaneda või see kontrolli alla saada. “Nõustamise käigus ei toimu sõltuvusravi, vaid klient saab esmast nõustamist ja jõustamist. Koostöös nõustajaga leitakse lahendusi inimese elus tekkinud pingetele ja probleemidele, parandamaks toimetulekut elus ja töö leidmisel,” kõneles töötukassa esindaja. Need töötud, kes vajavad komplekssemat ravi ja nõu, suunatakse tervise arengu instituudi juhitud programmi “Kainem ja tervem Eesti”.

Tagasi üles