iDeal kampaania

Vändra kunstmurustaadion valiti Eesti parimaks

Vändra kunstmurustaadion tunnistati lõppenud hooajal Eesti parimaks kunstkattega vutiväljakuks.

FOTO: Kristel Lepik

Vändra kunstmurustaadion, mida mõni kohalik poliitik on nimetanud muuseumiks, tunnistati lõppenud hooajal Eesti parimaks kunstkattega vutiväljakuks.

Mullu sügisel valminud kunstmurustaadionil harjutavad Vändra Vapruse suured ja väikesed vutimängijad, kuid Põhja-Pärnumaa vutikantsis on käinud laagris Pärnu, Tabasalu, Tallinna, Paide ja Viljandimaa võistkonnadki.

“Iga tunnustus on tore, kuid iga säärase autasuga kaasneb vastutus ja kohustus veel paremini edasi tegutseda,” ütles kunstmurustaadioni eest hoolt kandva Vändra Vapruse eestvedaja Ranet Lepik. “Isiklikus plaanis oodanuks pigem parima tiitlit meie uhkele naturaalmurule, mis nii minu kui spetsialistide arvates oli peale rahvustaadioni (mis ei osale parima valimisel) sel aastal Eesti parim.”

Parimaks naturaalmuruga väljakuks valiti sel aastal Tallinna Kadrioru staadion.

Lepiku arvates teeb Vändra kunstmuruväljaku heaks see, et ta on uus ja nüüdisaegne. “Kasutatud on kõrgeima kvaliteedi murukatet, mille all on paari sentimeetri paksune kummimatt. Sellisel murul võib teoreetiliselt pidada lausa rahvusvahelisi mänge,” seletas ta.

Vändra kunstmurustaadion tunnistati lõppenud hooajal Eesti parimaks kunstkattega vutiväljakuks.

FOTO: Kristel Lepik

Klubi juhi jutu järgi vajab kunstmurustaadioni heas seisukorras hoidmine palju hoolt. “Harjata ja puhastada ning täitekummi lisada tuleb murukattele vastavalt vajadusele. Kiirematel aegadel teeme seda lausa paar korda nädalas, kuid mitte alla kahe korra kuus. See tõstab murulible ilusasti püsti ja hoiab pinnase mõnusalt pehmena. Jalgpalluritele meenutab ta sedasi naturaalmuru. Vaenlane on muidugi maha sadav lumi, mille koristamiseks meil praegu enda masinad puuduvad, kuid loodame peagi sellele murele lahenduse leida,” ütles Lepik.

Tagasi üles