Ott Kiluski luulekogu esitlusel kõlab osa loomingut lauludena

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ott Kilusk.
Ott Kilusk. Foto: Urmas Luik

Ülehomme õhtul toimub Pärnu kunstnike majas Ott Kiluski luulekogu “Elajas ja videvikumadu” esmaesitlus, kus kuuleb näiteid vast ilmunud raamatust nii loetu kui laulduna. Ajutise näitusena on eksponeeritud teose illustratsioonid.

Kiluski eelmise luulekogu ilmumisest on möödas juba kaheksa aastat ja selle ajaga on kogunenud hulganisti erisisulisi luuletusi, mis ootasid kaante vahele saamist.

“Elajas ja videvikumadu” on kogu, mille puhul ei saa määrata täpset vanuselist sihtrühma: see sobib inimestele, kellele on omane sürreaalne maailmanägemine vürtsitatuna absurdi ja musta huumoriga. Kiluski luuletekstis võivad kokku saada ilus ja kole, õudne ja naljakas, siin- ja sealpoolsus.

Luulekogu illustratsioonid on loonud Margus Bamberg, kes on 14 aastat Tallinnfilmi nukufilmi osakonnas animaatori- ja dekoraatoriametit pidanud.

Esitlusel astub lavale ansambel 10 Minutit Hirmu, mille laulusõnad on kirjutanud Kilusk. Kollektiivis musitseerivad veel näitleja ja kaitseliitlane Jaanus Mehikas, Lauri Kink, kes samuti on näitleja ja viimasel ajal tuntud kui sepp. Kait Kallau on bändi ainuke professionaalne muusik.

Ansambli looming on niisama valus ja naljakas ning absurdne nagu Kiluski luulegi.

Kilusk on vabakutseline kirjanik, kellelt on ilmunud kaks raamatut: luulekogu “Oktoobrikuine tuuker” ja romaan “Veidrikud ja võpatused”. Ta on kirjutanud mitu näidendit ja dramatiseeringut ning avaldanud eri väljaannetes kirjandusteoreetilisi artikleid.

Tagasi üles