Jasmiin Üpraus haaras jetispordi MM-sarja viimasel etapil liidriohjad

Pärnakas Jasmiin Üpraus sai jetispordi MM-sarja viimase etapi SKI Ladies GP1 klassi kahes esimeses sõidus esimese ja teise koha. Foto: Vittorio Ubertone

Pärnakas Jasmiin Üpraus sai täna Araabia Ühendemiraatides Sharjah’s jetispordi MM-sarja viimase etapi SKI Ladies GP1 klassi kahes esimeses sõidus esimese ja teise koha.

Ajasõidus teise aja saanud Üpraus võttis esimeses sõidus kõige parema stardipositsiooni ja juhtis sõitu kuni lõpuni MMi liidri lätlanna Krista Uzare ja valitseva maailmameistri rootslanna Emma-Nellie Ortendahli ees.

Teises sõidus stardis kordus sarnane strsenaarium: Üpraus sai parima lähte, aga siis pani oma kogemused maksma Ortendahl, kes eestlannast möödus. Pärnu neiu suutis aga lätlanna selja taha hoida ja lõpetas sõidu teisena.

„Päev oli imeline. Esimese sõidu võitu ega teise sõidu teist kohta ei julgenud ma loota, kuid see ainult näitab, et meie hooajasisesed treeningud ja muu panus on vilja kandnud. Olen etapi liider ja otsustavaks sõiduks igati valmis,” kommenteeris Üpraus hästi alanud võistlust.

Kui MM-sarja punktiseisu järgi jagavad esimesed kaks kohta SKI Ladies GP1 klassis omavahel Uzare ja Ortendahl, siis sarja pronksmedali võitja selgitavad omavahel Üpraus ja teinegi eestlanna Kätriin Nilbe.

Homme on MM-sarja finaalil puhkepäev ja otsustav võidusõit tuleb reedel.

MM-sarja korraldatakse kolmele klassile – SKI GP1, SKI Ladies GP1 ja Runabout GP1. MM-sarja viimasel etapil osaleb 59 sportlast 23 riigist. Eestit esindab viis sportlast.