Koolinoorte algatus püüdleb aasta keskkonnateoks

Projekti “Sireen” meeskond.

FOTO: Erakogu

Konkursile, millega selgitatakse välja tegemised, mis on avaldanud möödunud aastal keskkonnale positiivset mõju või suurendanud inimeste keskkonnateadlikkust, on esitatud Pärnu koolinoorte ettevõtminegi.

Keskkonnaministeeriumi korraldataval Aasta Keskkonnateo konkursil tunnustatakse inimesi ja asutusi või ettevõtteid, kes hoolivad elukeskkonnast ja hoolitsevad selle eest, et teisedki seda teeksid. Samuti soovitakse konkursi võitjate kaudu innustada ülejäänud ettevõtteid, organisatsioone ja eraisikuid kasutama loodussõbralikke lahendusi.

22 auhinnale pretendeeriva kandidaadi hulgas on Pärnu Sütevaka gümnaasiumi noorte projekt “Sireen”, millega taheti saada teada, kuidas inimesed saaks argielus aidata vähendada merereostust, ja  suurendada selleteemalist teadlikkust.

Selleks toimus nädalapikkune noortevahetus Pärnus koos Gruusia ja Horvaatia noortega. Leiti, et keskkonda saab säästa, kui sortida prügi, vähendada plasti tarbimist ja pöörata rohkem tähelepanu sellele, kuidas igapäevased ostud suurendavad plastprügi sattumist loodusesse.

Samuti kõnelesid noored Pärnumaa koolides õpilasi loodushoiu olulisusest, toimusid kontsert-kohtumine NOȄPiga ja plastivaba päev, mil teavitati inimesi merereostuse ohtlikkusest. Tänu projektile mõistavad maakonna õpilased ehk nüüd paremini, millised tegurid, näiteks mikroplast kodukeemiatoodetes või läbimõtlemata ostlemine, mõjutavad keskkonna reostumist. 

“Sireenis” osales 28 noort, sealhulgas 14 välistudengit.

Konkursile said registreeruda kõik, kelle keskkonnateod olid ellu viidud viimase aasta jooksul, ja võitjat ootavad 5000eurone preemia ja keskkonnamärgise kasutusõigus.

Rahvusvahelise projekti “Sireen” raames külastasid Eestit õpilased Gruusiast ja Horvaatiast.

FOTO: Erakogu

Tagasi üles