Linnaorkester toob Pärnusse võimsa ühendkoori

Tehnikaülikooli akadeemilise meeskoor püüab teostada asju alati pisut omamoodi, et eristuda teistest akadeemilistest kooridest, olla värsked ja unikaalsed. Koori juhatavad Peeter Perens ja Siim Selis.

FOTO: Margo Siimon

Kuna Eesti, Läti ja Leedu riigi kõrval on 100 verstapostini jõudnud Tallinna tehnikaülikoolgi, veerandsajani aga Pärnu linnaorkester, otsustasid kollektiivid jõud üheks kauniks advendiõhtuks ühendada: tehnikaülikooli akadeemiline naiskoor, kammerkoor ja akadeemiline meeskoor moodustavad 150 lauljaga võimsa ühendkoori.

Dirigente on ühisprojekti kaasatud suisa viis: Peeter Perens, Siim Selis, Jana Perens, Ilmars Millers ja Rihards Zariņš. Kolmandal advendil esitatakse Pärnu kontserdimajas kontserdil “Suur sada” koos pärnakatega Eesti, Läti ja ­Leedu heliloojate loomingut.

Kontsert kulmineerub kaheksaosalise teosega “Kreegi vihik”, mille Tõnu Kõrvits komponeeris 2007. aastal koorile ja keelpillidele.

“Kreegi vihiku” aluseks on Cyrillus Kreegi kogutud ja kasutatud Eesti vaimulikud rahvaviisid. Teost iseloomustavad sügavad ja mõtlemapanevad tekstid ja unenäoline helimaailm, mis oma kontrastsete meeleolude vaheldumisega moodustab mõjuva dramaturgilise terviku.

Ühiskontsert pärnakatega on ühtlasi tehnikaülikooli 100. aastapäeva tähistamise haripunkt. (PP)

Tagasi üles