Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu

Galerii: Templis kõlas neozombipostfolk

Eile õhtul Pärnu kultuuriklubis Tempel esinenud kaks pärimusbändi Puuluup ja Duo Ruut väärinuks ehk suuremat publikuarvu, kuid need, kes kohale tulid, said nautida kandle ja nüüdisaegse elektroonika kombinatsioonis sündinud lummavat helimaailma.

Puuluubi artistid Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja antropoloog Marko Veisson on osavalt kombineerinud etno ja tänapäevase elektroonilise muusika. Bändi nimigi on tuletatud luuperitest ja puidust Hiiu kanneldest. Muusikutele endile meeldib seda stiili nimetada neozombipostfolgiks ja põhjendavad seda Hiiu kandle mängimise taaselustamisega. On teada aegu, mil seda pilli üldse ei mängitud. Meestele meeldib oma teadmisi Hiiu kandlest jagada teistegagi ja seetõttu korraldavad Hiiumaal järjepidevalt töötubasid.

Soojendusbändina astus publiku ette tänavuse Noortebändi võitja Duo Ruut. Ansambli liikmed Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane lõid Templis kandlekeeli pingutades lummav-kummastava atmosfääri ja kandlehelide saatel kõlasid kirglikus esituses pärimuslaulud ja loitsud.

Tagasi üles
Back