T, 7.02.2023

Endla uuslavastuse arvustus: Etendus algab kohe ägeda pauguga, kuid teatriseinad jäävad püsti

Ille Rohtlaan
Endla uuslavastuse arvustus: Etendus algab kohe ägeda pauguga, kuid teatriseinad jäävad püsti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Doktori truu kaaslane, teenäitaja ja arukas nõuandja papagoi Polüneesia (Karin Tammaru) on väga elutark, osav ja parasjagu kaval lind.
Doktori truu kaaslane, teenäitaja ja arukas nõuandja papagoi Polüneesia (Karin Tammaru) on väga elutark, osav ja parasjagu kaval lind. Foto: Siim Vahur/Endla Teater

Jõulud ja uus lastelavastus Pärnu Endlas käivad alati koos: seekord on Hugh Loftingu “Doktor Dolittle’i” lugude põhjal valminud seikluslik lastetükk, kus tasakaaluliikurid on laval kõrvuti Inglise vana kooli elegantsiga ja võimalik on suure klaasmeriteoga merepõhja mööda Lõuna-Ameerikast Briti saartele tagasi reisida.

Doktor Dolittle’i jutte on eesti keelde tõlgitud juba pea esimese loo ilmumisajast, 1920. aastast, ja seetõttu on need põlvkonniti hästi tuntud ja armastatud. Inseneriharidusega Loftingule meeldis väga lugusid jutustada ja neid kirja panna, nii sündisidki pajatused kentsakast arstist, keda iseloomustavad loodusehuvi ja suur loomaarmastus niivõrd, et ta otsustab inimeste ravimise asemel pühenduda loomadest patsientidele.

John Dolittle (Tambet Seling) teeb sellise otsuse kergendustunde ja optimismiga, ta on oma olemuselt muhe arst, loodusteadlane, kes joonud oma poolkogemata kokku segatud ravimi, saades ühtäkki aru kõigest, mida räägivad tema kodus ­elutsevad arvukad lemmikloomad ja -linnud.

Märksõnad
Tagasi üles