iDeal kampaania

Linnaorkester sai pärast pikka pausi peadirigendi

Pärnu linnaorkestri vastne peadirigent Kaspar Mänd.

FOTO: Mailiis Ollino

Linnavalitsus kinnitas Pärnu linnaorkestri peadirigendiks rahvusooperis Estonia dirigendina töötava Kaspar Männi, kelle ametiaeg kestab kolm aastat ja kes töökohustustusi täidab tänasest.

Pärnu linnaorkester oli pärast eelmise peadirigendi Jüri Alperteni lahkumist poolteist aastat peadirigendita ja sel ajal olid orkestri ees külalised.

„Uue peadirigendi otsingud algasid pärast Alperteni ametiaja lõppu. Peadirigendi valikul on otsustusõigus ka orkestrantidel. Männi puhul said määravaks tema dirigendi- ja isikuomadused ning kunstiline nägemus orkestri arengust,“ rääkis linnaorkestri produtsent Helen Erastus.

29aastane Mänd on lõpetanud Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi ja muusikakooli oboe ja koorijuhtimise erialal. 2012 lõpetas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemia koorijuhtimise erialal, õppides samal ajal oboed, ja 2014 magistrantuuri orkestridirigeerimises. 2012–2013 õppis Mänd Pariisi konservatooriumis professor Zsolt Nagy dirigeerimisklassis.

Mänd on osalenud Järvi suveakadeemias aastatel 2009, 2011 ja 2013 ning Eri Klasi ja Risto Joosti meistrikursustel 2010.

Aastal 2009 kutsus ta kokku segakoori HUIK!, millega on edukalt osaletud üleriigilistel koorikonkurssidel. 2011–2014 oli Mänd kammerkoori Voces Musicales peadirigent. Ta on olnud segakooride dirigent 2014. aasta üldlaulupeol ja 2017. aasta noorte laulupeol.

2014. aastast on Mänd dirigent rahvusooperis Estonia. Tema käe all on lavale jõudnud mitu muusikali ja ooperit.

Mänd on pälvinud Eesti kooriühingu noore dirigendi preemia aastatel 2012 ja 2015 ning Estonia kolleegipreemia 2016. aastal.

Pärnu linnaorkester on linna hallatav asutus, mille tegevuse põhieesmärk on professionaalse muusikakultuuri edendamine Pärnus. Linnaorkester on loodud 1994. aastal ja seda on juhatanud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas. Kollektiivi esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. Aastatel 1998–2017 jätkas tema tööd Jüri Alperten.

Tagasi üles