Sisukord
Tarbija
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Miks peab nulleurose parkimistrahvi kättesaamisest linnavalitsust teavitama? 

3 min lugemist
  • Meilile laekuva nulleurose parkimistrahvi juures on ühtlasi kiri, et selle kättesaamisest tuleb hiljemalt viie päeva jooksul linnavalitsust teavitada.
  • See pole pelgalt sõnakõlks. Bürokraatiat ei saa aga ära jätta, kuna seda nõuab liiklusseadus.
  • Kord on niisugune suuresti seetõttu, et Pärnu on väidetavalt ainus linn, kus esimese eksimuse korral tehakse nulleurone parkimistrahv.
Esimest korda parkimise eest maksmata jättes pääseb Pärnus nulleurose trahviga. Edaspidi tuleb maksta 30 eurot. FOTO: Urmas Luik

Mõistagi pole ennekuulmatu, et inimene, kes on jõudnud elatustasemelt nii kaugele, soetamaks endale auto, mõnikord unustab, et on pääsenud vahepeal keskklassi või natuke rahakamate vaeste sekka ega tulnudki seekord jalgsi, jalgratta, tõukekelgu või mistahes rohelisi ja tervislikke eluviise tutvustaval moel linna asju ajama. Seda enam, et linnakassat ja tasuliste eraparklate haldajate kukrut on harjunud täitma veel paljud niisugused inimesed, kelle kõrvu on paitanud meeldiv rehvivuhin juba aastaid või lausa aastakümneid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

On ju palju neid, kellele autosõit on vaata et suurim inimõigus. Eriti nüüdisajal, mil nähakse kurja vaeva, et autostumist vähendada. Seda iseäranis linnade südameis, mida kõikjal Euroopas peetakse aina rohkem ennekõike kergliiklejate pärusmaaks.

Vähemalt suvepealinnas antakse esimest korda parkimispattu teinutele õnneks armu. Kas on aga midagi, millega nemadki peavad arvestama? Peale selle, et edaspidi võiks ausalt parkida. Muu hulgas selgub, et hoiatustrahvi saanuna ei saa juhtunut üksnes ignoreerida ja seaduse järgi peaks sellegi kättesaamisest linnavalitsust teavitama.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto