Sisukord
Sport
Paberleht

Pärnumaa spordiliidu uus juht töötas viies ametis

4 min lugemist
  • Seni töötasid spordiliidus nii tegev- kui projektijuht. Nüüd hakkab mõlema ameti ülesannetega tegelema üksnes tegevjuht.
  • “Ma olin esialgu isegi šokeeritud, sest olin nii üllatunud,” tunnistas uus juht, kui sai teada, et osutus valituks.
  • "Mõne spordiala tahaks isegi juurde tuua, otsida veel treenereid, kes aitaks," tunnistas Kirikal. "Näiteks vehklemine on üks ala, mis minu arvates Pärnumaal on puudulik, aga Eestis ju tipptasemel."
Spordiliidu uus tegevjuht Kaisa Kirikal on omandanud teadmisi välismaal. FOTO: Erakogu

Üle veerandsajandi Pärnumaa spordiliidu (PSL) tegevjuhina töötanud Kaiu Kustassoni leping katkes läinud aastaga. Praeguseks on konkurss lõppenud, mantlipärija leitud ja lepingki sõlmitud: uueks tegevjuhiks saab Pärnust pärit ja võrkpallitaustaga Kaisa Kirikal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

PSLi juhatuse esimees Kaie Toobal tõi esile, et Kirikal jättis töövestlusel väga hea mulje, mistõttu spordiliidu juhatuse kaheksast liikmest hääletas tema poolt seitse. “Kaisa on särasilmne, positiivse mõtlemisega, konkreetne ja enesekindel noor inimene,” kiitis Toobal.

Varasemast laiema ampluaaga tegevjuhi ametikohale oli üheksa soovijat. Neist viis kutsus spordiliidu juhatus vestlusele. Peale Kirikali said võimaluse verbaalselt oma sobivusest aimu anda Eva Laks, Rain Puust, Kilingi-Nõmme spordientusiast Toivo Tallo ja Vahur Mäe, kes siiani oli PSLi projektijuht.

Seni töötasid spordiliidus nii tegev- kui projektijuht. Nüüd hakkab mõlema ameti ülesannetega tegelema üksnes tegevjuht.

Toobali sõnutsi toetasid Kirikali kandidatuuri ennekõike hariduskäik, senine sportlasteekond ja töökogemus.

Kirikalil on spordialane kõrgharidus. Bakalaureuseõppes käsitles enamik mooduleid suurürituste korraldamist, ajalugu, sotsioloogiat, psühholoogiat ja projektide kirjutamist. Magistrikraadi omandades sai ta juurde teadmisi näiteks õigusest, sealjuures lepingutest, ja spordis ette tulla võivatest probleemidest.

16.01.2019 18.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto