Sisukord
Arvamus
Postimees

Kalev Vilgats: Täna õhtul kukub kell

1 min lugemist
Vabariigi valimiskomisjon registreerib 22. jaanuariks riigikogu valimiste kandidaadid, kelle dokumendid on nõuetekohaselt vormistatud. FOTO: Erik Prozes

Täna kell 18 kukub tähtaeg, milleni saab esitada kandidaate 3. märtsil toimuvatele riigikogu valimistele. Suured erakonnad nagu Eestimaa Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), Reformierakond, Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ja Isamaa on oma kohalikud ja üleriiklikud nimekirjad lauale löönud. Eile lisandus Vabaerakonna järjestus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sisuliselt viimase minutini lihvivad nimekirju (loe: otsivad kandidaate) väikeerakonnad. Pärnumaa valimisringkonnas võiksid sellised olla erakond Eestimaa Rohelised, Eesti 200 ja Elurikkuse Erakond. Hiljemalt õhtuks on selge, kas neil jätkus kandidaate, et punnitada kokku täisnimekiri. Nimistut, kus on vaid mõni nimi, ei saa valimistel tõsiselt võtta.

2015. aasta riigikogu valimistel jäid Pärnumaal autsaideriteks Vabaerakond, Rahva Ühtsuse Erakond, Eestimaa Rohelised, Eesti Iseseisvuspartei ja Eestimaa Ühendatud Vasakpartei. Nende viie nimekirja poolt anti 3337 häält, millest lõviosa ehk 2596 kuulus Vabaerakonnale.

16.01.2019 18.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto