E, 5.06.2023

Raeküla koolipere kasvatas meietunnet

Pärnu Postimees
Facebook Twitter
Comments

Möödunud laupäeval, hoolimata nädalavahetusest, oli Pärnu Raeküla kool laste naeru ja kilkeid tulvil. Külla olid tulnud tulevased koolijütsid, kaasas vanemad ja õed-vennad, et tutvuda kooliga. Perepäeva eesmärk oli ühtlasi meietunde loomise kaudu liita kogukonda. 

Perepäeva avasid 2.b klassi laululapsed, keda juhendab õpetaja Tiiu Künnapas. Sellal  kui koolieelikud suundusid klassiõpetajatega töötubadesse, esines vanematele õppekava arendusjuht Pille Nurk. Ta andis ülevaate kooli arengust ja plaanidest, tutvustas, et juba teist aastat alustavad esimesed klassid projektiõppega. Õppeaasta jooksul on viis projektinädalat, mille jooksul on ained tavapärasest enam lõimitud ja õpilased näevad paremini õpitu praktilist väärtust. Räägiti Raeküla koolis taas avatavast spordiklassistki.

Kooliuusikutele oli ette valmistatud mitu töötuba. Robootikaõpetaja Marjaliisa Umb tutvustas lastele tahvelarvutites minianimatsiooni laste enda tehtud pildist. Lumememme töötoas sai õpetajate Ly Põlduri, Tiina Niine ja Terje Pingi juhendamisel meisterdada lõbusat paberkotti, ühel pool magav ja teisel pool ärkvel lumememm.

Kuna Raeküla kooli sümbol on männikäbi, valmistati õpetajate Evi Kiire ja Enel Telve juhatusel öökulle ja sõbrapäeva ootuses õpetas õpetaja Tiia Vestli tegema südametest põrsaid, vihjates algavale sea-aastale. Õpetaja Liive Karro juhendamisel kujundasid lapsed endale rasvakriitide abil paberist T-särgi. “Kui lapsed sügisel kooli tulevad, ootab neid üks tuttav särk juba näitusel ees,” rääkis kooli klassiõpetajate ainesektsiooni juht Terje Pink.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles