Roheline Võti nõudis hotellidelt veesurve alandamist ja leedpirne

Hedoni spaahotell sai Signe Reimetsa sõnutsi Rohelise Võtme märgise mullu märtsis. Projekti juhib nende majas Tõnu Mäe. FOTO: Karoliine Aus

Keskkonnahoidlikult mõtleb maailmas üle 1000 majutusettevõtte, atraktsiooni ja konverentsikeskuse suisa 57 riigis, kaasa arvatud Eestis.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Peamiselt majutusettevõtted on vastu võtnud otsuse teadlikult roheliselt tegutseda ja teenida välja Green Key ehk Rohelise Võtme märgis. See omistatakse turismiettevõtetele, mis soovivad senisest edukamalt majandada ja näidata oma majast väljapoole, kuidas saavutada kooskõla kvaliteedi, mugavuse ja keskkonnasõbralikkuse vahel. Pärnuski on Rohelise Võtme kadalipu läbinud kolm hotelli: Hedoni spaahotell, Koidulapark ja Ammende villa. Riigis on võtmega tunnustatud 22 asutust.

Eesti liitus kvaliteedisüstee­miga 2001. aastal. “Kuulsin sellest uudistest,” meenutas Koidulapargi hotelli juhataja Tiia Pärna, kes teadis kohe, et see on nende tee. Kuna turism on üks keskkonda enim kahjustavaid valdkondi, tundus mõistlik midagi ette võtta. “See, mis me siin algusaastatel tegime, oli üsna ennekuulmatu, nüüd teevad nii juba kõik,” rääkis Pärna.

24.01.2019 26.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto