Helle Kullerkupp: Miks on inimesed vihased ja kurjad?

Eakaid nörritab linnavalitsuse viis, kuidas otsustati dementsete päevahoiu küsimus.

FOTO: Urmas Luik

Ametnik, poliitik ja valitseja on töövõtjad ja maksumaksja tööandja. Kui töövõtja ei kuula tööandja soove, lastakse ta lahti ja võetakse uus, kes kuulab.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Võim ja poliitikud on elu riigis nii korraldanud, et maksumaksja ja ­valija ei saa teda välja vahetada, tagasi kutsuda ega lahti lasta. Vägikaikavedu on Eestis kestnud juba aastaid, alates Taavi Rõivase valitsusest kuni nüüd kohalike omavalitsusteni. Pärnuski.

Riigis on kodanikuaktiivsus aastatega tõusnud: korraldatakse koosolekuid, avaldatakse arvamuslugusid, tullakse plakatitega tänavale, kogutakse tuhandeid allkirju, esitatakse petitsioone, kuid kõik kurtidele kõrvadele.

Mõni näide: Pärnu–Lelle raudtee sulgemine, Rail Balticu peatamine, kooseluseaduse tühistamine, aktsiiside langetamine, immigratsiooni peatamine, Marrakechi lepingu allkirjastamata jätmine, presidendi otsevali­mine, rahvahääletuse seadustamine.

Peale selle riigi (rahva) rahaga laristamine sadades miljonites: Estonian Air, Auvere, Tallinna Sadam, praamihange, välisabi arenguriikidele, akt­siisid Lätti, katuseraha erakonna toetajatele varjatud annetusena, sajad tuhanded LGBT-le ja feministidele.

Tagasi üles