Helle Kullerkupp: Miks on inimesed vihased ja kurjad? (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Eakaid nörritab linnavalitsuse viis, kuidas otsustati dementsete päevahoiu küsimus.
Eakaid nörritab linnavalitsuse viis, kuidas otsustati dementsete päevahoiu küsimus. Foto: Urmas Luik

Ametnik, poliitik ja valitseja on töövõtjad ja maksumaksja tööandja. Kui töövõtja ei kuula tööandja soove, lastakse ta lahti ja võetakse uus, kes kuulab.

Võim ja poliitikud on elu riigis nii korraldanud, et maksumaksja ja ­valija ei saa teda välja vahetada, tagasi kutsuda ega lahti lasta. Vägikaikavedu on Eestis kestnud juba aastaid, alates Taavi Rõivase valitsusest kuni nüüd kohalike omavalitsusteni. Pärnuski.

Riigis on kodanikuaktiivsus aastatega tõusnud: korraldatakse koosolekuid, avaldatakse arvamuslugusid, tullakse plakatitega tänavale, kogutakse tuhandeid allkirju, esitatakse petitsioone, kuid kõik kurtidele kõrvadele.

Mõni näide: Pärnu–Lelle raudtee sulgemine, Rail Balticu peatamine, kooseluseaduse tühistamine, aktsiiside langetamine, immigratsiooni peatamine, Marrakechi lepingu allkirjastamata jätmine, presidendi otsevali­mine, rahvahääletuse seadustamine.

Peale selle riigi (rahva) rahaga laristamine sadades miljonites: Estonian Air, Auvere, Tallinna Sadam, praamihange, välisabi arenguriikidele, akt­siisid Lätti, katuseraha erakonna toetajatele varjatud annetusena, sajad tuhanded LGBT-le ja feministidele.

Märksõnad

Tagasi üles