Pärnu poiss võitis oma vanuserühmas Eesti kaalukaima laulukonkursi

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hans-Martti Mägar põhjustas Solistical elevust pärnaka Feliks Küti laulu “Kärslane, metsik ja vaba” julge ja karakteerse esitusega.
Hans-Martti Mägar põhjustas Solistical elevust pärnaka Feliks Küti laulu “Kärslane, metsik ja vaba” julge ja karakteerse esitusega. Foto: Gert Lutter/Kuressaare Gümnaasium

Pärnu Endla teatri vastse muusikali „Oliver Twist“ peatne täht Hans-Martti Mägar võitis oma vanusekategoorias lauluõpetajate seas hinnatuima üleriigilise konkursi Solistica. Ja ehkki viiruste kõrgaeg oli mõneltki hääle viinud, jõudis Saaremaal auhinnakohale veel mitu Pärnumaa noort lauljat.

Mägari lauluõpetaja Toomas Voll tõdes, et kõigile teada võistlussaade “Laulukarussellgi” – uue nimega “Tähtede lava” – on tähtis, kuna jõuab telepildi vahendusel kõige suurema hulga kaasaelajateni, kuid Solistica toimub igal aastal ja pedagoogide silmis pole Eestis sellest väärikamat ega võimsamat konkurssi.

Pärnu maakond oli tänavu vägevalt esindatud: finaali jõudis 11 lauljat kuue juhendajaga.

Solistica lõppvooru pääsemiseks tuleb žüriile saata lugude demosalvestused, mille põhjal valitakse välja igas kategoorias paarkümmend lauljat. „Sõel on väga tihe,“ märkis Voll. „See on laulupedagoogide ja solistide taimelava.“

See on laulupedagoogide ja solistide taimelava.
Toomas Voll

Parimaks juhendajaks tunnistati Toomas Voll. Žürii kiitis nii head repertuaarivalikut kui Mägari karakteerset, julget esitust.

Laul „Kärslane, metsik ja vaba“, mille autor on Endla teatri muusikaala juhataja Feliks Kütt, tekitas lauluõpetajate seas elevust ja nii mõnigi tuli selle kui endale uue pala noote ja sõnu pärnakatelt küsima. Sama laulu on Mägar esitanud mullu novembris maakondlikul solistide konkursil Sügisulg.

Elise-Marleen Eek jõudis Solistical oma vanusekategoorias kuue laureaadi hulka.
Elise-Marleen Eek jõudis Solistical oma vanusekategoorias kuue laureaadi hulka. Foto: Gert Lutter/Kuressaare Gümnaasium

Mägariga samas, 4.–6. klasside kategoorias jõudis kuue laureaadi hulka Jana Tringi erakooli õpilane Elise-Marleen Eek.

Adele Sillat pälvis Solistical parima arranžeeringu auhinna.
Adele Sillat pälvis Solistical parima arranžeeringu auhinna. Foto: Gert Lutter/Kuressaare Gümnaasium

7.–9. klasside kategoorias neljandaks tulnud Adele Sillat sai ühtlasi Eesti autorite ühingu stipendiumi parima arranžeeringu eest. Pärnu vabakoolis õppiv Sillat juhendas end seekord ise ja muutis oma etteaste huvitavaks luuperiga.

Tanel Vaikjärv (keskel) saatis end kitarril koos Laura Junsoni ja Erko Niiduga ja pälvis parima esituse auhinna.
Tanel Vaikjärv (keskel) saatis end kitarril koos Laura Junsoni ja Erko Niiduga ja pälvis parima esituse auhinna. Foto: Gert Lutter/Kuressaare Gümnaasium

Parima esituse eest end ise kitarril saates pälvis žürii tunnustuse ja stipendiumi Tanel Vaikjärv, keda juhendab Laura Junson.

Grand prix’ väljaselgitamiseks tuli kõigi kategooriate võitjatel laulda uuesti ja peavõit läks seekord Kelly Tulvikule Harjumaale. Žüriid juhtis Mikk Targo.

Võidu üle rõõmus Hans-Martti Mägar parimaks juhendajaks valitud Toomas Volliga.
Võidu üle rõõmus Hans-Martti Mägar parimaks juhendajaks valitud Toomas Volliga. Foto: Gert Lutter/Kuressaare Gümnaasium

Kevadel Eesti Televisiooni ekraanile jõudev „Tähtede lava“ toob lavale need andekad noored lauluhuvilised, kes on saatesse jõudnud piirkondlike lauluvõistluste kaudu. Seega saab telepildi vahendusel peagi kaasa elada Pärnumaa lastelegi, salvestused on täies hoos.

Kõiki pilte Solistica finaalist saab vaadata SIIT!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles