Tarand kutsus poliitikuid üles loobuma sotsiaalmeediast (7)

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Indrek Tarandi Facebooki konto.
Indrek Tarandi Facebooki konto. Foto: Kuvatõmmis

Euroopa Parlamendi liige ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esinumbrina Pärnumaalt riigikokku kandideeriv Indrek Tarand kutsus Euroopa Komisjoni rahvaesindajate vastu suunatud viha ja füüsilise vägivalla ärahoidmise arutelul poliitikuid kustutama oma konto nii Facebookis, Twitteris kui kus iganes.

Tarand ütles: “Olen üks kolmest Euroopa Parlamendi liikmest, kes on reaalselt kogenud füüsilist vägivalda oma poliitiliste vaadete tõttu. Rõhutan, et seisame silmitsi senitundmatu olukorraga, kus virtuaalreaalsus võib väljuda tänavatele, parlamendi istungisaali. Ma pean silmas, et inimesed ei erista enam sotsiaalmeedias ja päris elus sülitamist. Ei saada aru, et virtuaalne rusikahoop või soov kedagi surma nuhelda ei ole tegelikult OK.”

Tarand tsiteeris Jaron Lanieri raamatut “Kümme põhjust, miks otsekohe kustutada kõik oma sotsiaalmeedia kontod”, kus on öeldud, et poliitika ei liigu vasakule ega paremale, vaid allamäge. “Enne kui me siin kõikidele teistele ühiskonnaliikmetele moraali lugema hakkame, näidakem ise eeskuju. Kustutagem konto nii Facebookis kui Twitteris ja kus iganes. Ärgem otsigem kuulsust, au ja laike, sest need platvormid on labased ja loomastavad meid kõiki! Minetame inimlikkuse, aga inimlikkus on oluline!” kõneles Tarand.

Eestlasest europarlamendi liige tõdes, et ei tea vastust küsimusele, kuidas jõuda reklaamiturul kõikideni. “Kui meid ei ole sotsiaalmeedias, siis väheneb ründeefektiivsus. Peagi reageerivad reklaami ostjad ja sotsiaalmeedia vaesub rahaliselt. Kutsun kõiki üles järgima minu eeskuju ja kustutama kõik oma sotsiaalmeedia kontod avalikkusele juba 24. veebruaril 2019. See oleks Eesti Vabariigi kingitus inimkonnale Eesti 101. aastapäeval,” märkis Tarand.

Tarandil on kontod nii Facebookis kui Twitteris, kuid eriti aktiivne postitaja ta pole olnud. Facebooki viimane postitus pärineb detsembri algusest ja Twitteris säutsus ta viimati 19. jaanuaril. Kontosid kustutanud ta tänase seisuga veel polnud.

Kommentaarid (7)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles