Pruunjaspunaka karvaga herefordid pööravad valkjad laiad pead nagu käsu peale lauta tulijate poole ning ampsavad siis rahulikult Kasari luha heina, mida neile on ohtralt ette antud. Süsimustad angused ajavad keele pikaks ja kui suutäis käes, mäluvad edasi. Siia, OÜ Kirbla Mahe laudapoolde tulid veised sisse detsembri alguses, kõrvalpool valmis varem ja seal on loomad oktoobri lõpust.
Tellijale
Rohumaaveistele kerkis rohuroheline laut
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Omaaegse Kirbla sovhoosi farmihoonetest pole enam jälgegi, mahelihatootmisele keskendunud osaühing lammutas lagunemisohtlikud laudad ja ehitas enda omad nullist asemele. Püsti jäi vaid kaks heinaküüni, millel on uus seinakate ja katus. Tootmise arendamisse paigutas viie töötajaga Kirbla Mahe ligikaudu 1,2 miljonit eurot, PRIA (põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet) pani õla alla põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamiseks maaelu arengukava vastavast meetmest.