Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rohumaaveistele kerkis rohuroheline laut

3 min lugemist
Herefodid söövad hea isuga Kasari luhalt tehtud heina. FOTO: Urmas Luik

Pruunjaspunaka karvaga herefordid pööravad valkjad laiad pead nagu käsu peale lauta tulijate poole ning ampsavad siis rahulikult Kasari luha heina, mida neile on ohtralt ette antud. Süsimustad angused ajavad keele pikaks ja kui suutäis käes, mäluvad edasi. Siia, OÜ Kirbla Mahe laudapoolde ­tulid veised sisse detsembri alguses, kõrvalpool valmis varem ja seal on loomad oktoobri lõpust.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Omaaegse Kirbla sovhoosi farmihoonetest pole enam jälgegi, mahe­lihatootmisele keskendunud osaühing lammutas lagunemisohtlikud laudad ja ehitas enda omad nullist asemele. Püsti jäi vaid kaks heinaküüni, millel on uus seinakate ja katus. Tootmise arendamisse paigutas viie töötajaga Kirbla Mahe ligikaudu 1,2 miljonit eurot, PRIA (põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet) pani õla alla põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamiseks maaelu arengukava vastavast meetmest.

“Lautade ehitamine oli möödapääsmatu aina karmimaks muutuvate keskkonnanõuete pärast, aga ka töö mugavuse ja pidamistingimuste parendamise pärast,” ütles Kirbla Maheda juhatuse liige Liisi Laos, kes lõpetas maaülikooli loodusvarade kasutamise ja kaitse magistrina. “Otsustasin, et tulen maale, hakkan põllumajandusega tegelema, läksin Säreverre, õppisin taimekasvatust ja tegin veel loomakasvatustöötaja kutseeksami. Lihaveistega olen teiste tegemiste kõrvalt kokku puutunud nii kaua, kuni need on Kirblas olnud, 2004. aastast, kui läksin karja ja eelmisest aasta algusest tegelen nende pidamisega täiskohaga.”

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto