Pärnumaal sooritab riigieksameid üle 500 õpilase

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Riigieksamitele registreerimine on läbi.
Riigieksamitele registreerimine on läbi. Foto: Arvo Meeks

Sel kevadel teeb Pärnumaal gümnaasiumi riigieksameid 535 õpilast. Neist 517 gümnaasiumides ja 18 kutsekoolis. 

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, matemaatika ja võõrkeele riigieksam. Eesti keele riigieksamile registreerus sel aastal 524 ja eesti keele teise keelena plaanib teha seitse õppurit.

Matemaatika puhul pidi õpilane valima kitsa või laia kursuse alusel koostatud eksamitöö vahel. Pärnumaal teeb matemaatikaeksamit 528 õpilast.

Võõrkeele riigieksami puhul on õpilasel kolm valikuvarianti. Õpilane võib sooritada Innove koostatava inglise keele riigieksami, mille eduka läbimise korral antakse õpilasele B1 või B2 keeleoskustase. Võõrkeele eksamiks sai valida ka Innove vahendatud rahvusvahelise prantsuse, saksa või vene keele eksami, mille sooritamisel saab õpilane rahvusvaheliselt tunnustatud keeleoskuse tunnistuse. Eksamina läheb arvesse varem tehtud rahvusvaheline keeleeksam vähemalt B1 tasemelgi. Inglise keele riigieksamit sooritab Pärnumaal 358 õpilast.

Pärnu linnas asub kõige rohkem õpilasi – 157 – eksamilaua taha Koidula gümnaasiumis. Maakoolidest on enim eksamitegijaid Vändra gümnaasiumis, kus positiivset tulemust läheb nõutama 26 õppurit.

Riigieksamid algavad 22. aprillil eesti keele eksamiga ja lõpevad 24. mail matemaatikaeksamiga. Tulemused avalikustatakse 20. juuniks eksamite infosüsteemi ja riigiportaali kaudu.

Tagasi üles