P, 27.11.2022

Audru kooli uuenenud ristmik valmib sel suvel

Meelis Kalme
, Reporter
Audru kooli uuenenud ristmik valmib sel suvel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Projekti eesmärk on liiklusohutust tõsta. Selle tarbeks rajatakse teelõigule valgustus ning Lavassaarde ja Audru keskusesse suunduva tee ristmiku paremaks tajumiseks liiklussaared.
Projekti eesmärk on liiklusohutust tõsta. Selle tarbeks rajatakse teelõigule valgustus ning Lavassaarde ja Audru keskusesse suunduva tee ristmiku paremaks tajumiseks liiklussaared. Foto: Mailiis Ollino

Maanteeamet kavatseb Audru kooli lähedale Lavassaare ja Lihula tee ristmikule liiklusohu vähendamiseks ehitada ohutussaared ja rajada valgustuse. Selleks kuulutas amet välja ehitushanke, tööd peaksid valmis saama suve lõpuks.

“Projekti eesmärk on liiklusohutust tõsta. Selle tarbeks rajatakse teelõigule valgustus ning Lavassaarde ja Audru keskusesse suunduva tee ristmiku paremaks tajumiseks liiklussaared,” teatas maanteeameti Lääne regiooni ehitusvaldkonna juht Margus Eisenschmidt. “Kergliiklejatele rajatakse ohutu Pärnu–Lihula maantee ületamise koht ja valgustatakse Põldeotsa tee ristmik.”

Praegu on ameti hinnangu kohaselt ristmiku Audrusse ja Lavassaarde suunduvad harud juhtidele halvasti tajutavad, eriti pimedal ajal. Puuduvad liiklussaared ja -märgid ning teekate on ohtlikult lai: kuni 17 meetrit. Seetõttu on oht sõita vastassuunavööndisse, samuti tekitab ohtu võimalus ületada Pärnu–Lihula maanteed risti, võtmata hoogu maha.

Pärnu–Lihula maanteel puudub valgustus, ent osaline valgustus on ristuval Audru kõrvalmaanteel. Maanteed ületavaid koolilapsi pole pimedal ajal hästi näha.

Märksõnad
Tagasi üles