Pärnumaalased noppisid autoralli meistrivõistluste etapilt medaleid

Pärnakad Egon Kaur ja Silver Simm ei jõudnud rallimasinaga sel korral finišisse. 

FOTO: Marleen Maask

Eile sõideti Lätis Gulbenes Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, mis tõi Pärnumaale kulda ja hõbedat.

Kirkaima medali kaheveoliste klassis EMV6, kus võisteldakse esiveoliste autodega, võitsid Karel Tölp - Jan Nõlvak (Honda Civic Type-R). Tölp nentis, et ralli oli väga keeruline. "Elektrilised probleemid olid põhilised: mootor ei läinud vahepeal pöördesse ja salongis kadus side. Rada oli samuti jubedalt rööpas. Nii keerulist sõitu pole veel olnud," märkis ta. Teiseks tulid Kristo Subi - Allan Birjukov (Honda Civic Type-R), jäädes võitjatest 16,7 sekundi kaugusele.

EMV7 klassis ehk tagaveoliste rahvuslikus rühmas noppisid hõbeda Marko Ringenberg - Allar Heina (BMW M3). Võitjatele Lembit Soele – Kalle Ahule (Toyota Starlet) kaotati 2.28,4 .

EMV1 klassis sõitvad Egon Kaur - Silver Simm (Ford Fiesta Proto) ei jõudnud finišisse, kuna viimasel katsel tabas võistlusmasinat tehniline rike. Kauri sõnutsi olid katsed head, aga ilm mängis kahjuks paraja jama kätte. "Testis saime seadistuse hea pidamise peale, aga rallil ei lõiganud sellest kasu," märkis ta. Seitsmenda katse lõpus andis ülekandes ilmselt mingi detail järele ja nii jäid nad kohati üherattaveoga.

Võistluspäeva jooksul sõideti kaheksa kiiruskatset ja läbiti 100,28 katsekilomeetrit.

Tagasi üles