K, 29.11.2023

Valuvaigistite ja teibi toel võistelnud Helary Mägisalu oli Eesti esivõistlustel kindel valitseja

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Aprillis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Helary Mägisalu teenis kodusel tšempionaadil kindla võidu.
Aprillis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Helary Mägisalu teenis kodusel tšempionaadil kindla võidu. Foto: Maria Kilk

Põlvas Eesti meistrivõistlustel võitsid Pärnumaa maadlejad kolm esikohta ja neli pronksmedalit.

Mullu kevadel Kreeka-Rooma maadluse Euroopa meistrivõistlustel kaalukategoorias kuni 55 kilogrammi hõbeda võitnud Mägisalu oli kodusel tšempionaadil Vändra maadlusklubi Suure Karu Pojad värvides kuni 60kiloste meeste seas kindel valitseja, alistades finaalis Rainer Viilveeri juba esimesel poolajal.

​Hiljuti tõsise hüppeliigese vigastusega kimpus olnud Helary Mägisalu võistles Eesti meistrivõistlustel valuvaigistite ja teibi toel. 

“Mul jäi vigastuse tõttu terve laager vahele ja ma ei saanud kaks nädalalt trenni teha. Tulin võistlema paari trenni pealt ja seetõttu püüdsin maadelda hästi lihtsalt. Fookus oli sellel, et vigastus hullemaks ei läheks,” rääkis Mägisalu. “Õnneks pidas jalg vastu ja midagi halvemaks ei läinud.”

Mägisalu tunnistas, et raskeid matše tal meistrivõistlustel pidada ei tulnud. “Kahjuks napib Eestis sparringupartnereid. Noored libisevad sellest kaalukategooriast üle, vanematele ja kogenumatele pole aga maadlus ala, mis leiva lauale tooks,” seletas ta.

Mullu Pärnumaa parimaks sportlaseks valitud Mägisalu järgmine siht on aprillis toimuv EM, kus ta mullu teenis üllatusmehena hõbemedali. “Vigastuse tõttu vahele jäänud aeg tuleb tasa teha. Enne EMi on plaanis kaks treeninglaagrit ja kaks proovivõistlust: Ungaris ja Taanis,” ütles Mägisalu.

Maadlusklubi Leo esindajatest võitsid Eesti meistrivõistlustel esikoha Tiia-Triin Tomson ja Randel Uibo.
Maadlusklubi Leo esindajatest võitsid Eesti meistrivõistlustel esikoha Tiia-Triin Tomson ja Randel Uibo. Foto: Maadlusklubi Leo

Maadlusklubi Leo esindaja Tiia-Triin Tomson võitis Kreeka-Rooma maadluses Eesti meistri tiitli kuni 62 kilo kaaluvate naiste seas ja Randel Uibo kaalukategoorias kuni 72 kilogrammi.

Kreeka-Rooma maadluses saavad pronksmedali oma auhinnakappi riputada maadlusklubi Leo esindaja Argo Mitt (–77 kg) ja Suure Karu Poegade atleet Mario Mägisalu (–60 kg). 

Mario Mägisalu teenis pronksise autasu veel vabamaadluses (–61 kg). Vabamaadluses pälvis pronksmedali ka Jürgen Silling (– 79 kg).

Tunamullu Pärnumaa aasta parimaks noortetreeneriks tituleeritud maadlusklubi Leo juhendaja Gristen Heinmetsa sõnade kohaselt tegid kõik tema hoolealused oma tulemuse ära.

“Midagi puudu küll ei jäänud. Poisid ja tüdrukud tegid seda, mis vaja, ja said selle, mis välja teenitud,” arvas treener ja märkis, et erilist rõõmu teeb see, et klubide arvestuses saavutati neljas koht. Võistkondlikult pole Leo nii kõrgele varem küündinud.

20 aastat treeneriametit pidanud Heinmetsa jutu järgi pelgas Tiia-Triin Tomson pisut, et Tartust pärit finaalivastane on temast tugevam, kuid võit tuli ülekaalukalt.

Pärast pikka vigastust matile naasnud Randel Uibo sai treeneri väitel teha enne Eesti esivõistlusi vaid kümmekond maadlustrenni ja tema pärast oli väike mure: kas põlv peab vastu? Kõige kiuste pani Uibo oma paremuse maksma.    

Uibo järgmine eesmärk on maadelda hästi sel nädalavahetusel juunioride meistrivõistlustel. “Kui ta seal esimeseks tuleb, on võimalus pääseda koondisega välisvõistlustele,” ütles Heinmets.

Eesti meistrivõistlustel ainsana Lihula raskejõustikuklubi Leolat esindanud 15aastase Eerik Panga debüüt täiskasvanute klassis tõi noormehele raskekaalus viienda koha. 

110 kilo kaaluv Pank jäi avamatšis 0:4 taha, kuid tuli keerulisest seisust välja ja võitis 10:4. Teises matšis kaotas ta Tartu maaülikooli kogenud esindajale.

Leola treeneri Janar Sõbra sõnutsi tõestas Pank, et  on meestega maadlemiseks valmis. 

“Nüüd on vaja kähku spordikooli minna, et saaks astuda arengus järgmise suure sammu edasi,” ütles Sõber. “Kahju on sellest, et ta (Heiki, toim) Nabiga maadelda ei saanud. Oleks olnud ülivägev võimalus noorele tõusvale talendile. Usun, et varem või hiljem maadleb ta Nabiga finaalis. Koondise treener ja alaliit väga ootavad teda. Minu töö on tehtud.”

Sel nädalavahetusel selguvad Eesti noorte- ja juunioride meistrid.

Tulemused 

Kreeka-Rooma maadlus

Kuldmedal 

Helary Mägisalu(–60 kg, Suure Karu Pojad)


Tiia-Triin Tomson (–62 kg, Leo)


Randel Uibo (–72 kg, Leo)


Pronksmedal

Mario Mägisalu (–60 kg, Suure Karu Pojad)


Argo Mitt (–77 kg, Leo)


5. koht

Karol Pert (–60 kg, Suure Karu Pojad)


Robyn Paulberg (–72 kg,Leo) 


Martin Timberg (–77 kg, Leo)


Eerik Pank (130 kg, RJK Leola)


6. koht

Peedu Perner (–87 kg, Suure Karu Pojad)


7. koht

Jürgen Silling (–82 kg, Suure Karu Pojad)


Norbert Aunapuu (–77 kg, Suure Karu Pojad)

Vabamaadlus

Pronksmedal

Mario Mägisalu (–61 kg, Suure Karu Pojad)


Jürgen Silling (–79 kg, Suure Karu Pojad)


5. koht

Karol Pert (–61 kg, Suure Karu Pojad)


7. koht

Peedu Perner (–86 kg, Suure Karu Pojad)


Andmed: Pärnu Postimees
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles