Järjekordne nädalavahetus, mil Pärnu täitub tantsijatega

Eelmisel aastal osales Happy Dancers Baltic Cup 2019 veel 900 tantsijat.

FOTO: Mailiis Ollino /

Sel nädalavahetusel vallutab Pärnu kesklinna koolide võimla “Happy Dancers Baltic Cup 2019”, kus tantsijad astuvad võistlustulle viies tantsustiilis. “Üritus ise on kahepäevane, sest ühe päeva peale ei mahutanud kuidagi 1400 tantsijat ära,” märkis  korraldaja Sigrid Absalon.

Viis võistlusstiili on disko, hiphop, jazz- ja show-tants ja break battle ja osaleb 37 tantsukooli, külalisi tuleb Venemaalt ja Lätistki.

Kesklinna võimla ehitatakse ümber suureks mustaks diskosaaliks, et keskkond looks õige meeleolu. Toitlustuse tarvis jääb maja aga pisikeseks, mistõttu pannakse õues püsti soojendusega toidutelk. “Päevad on hästi pikad,” rääkis Absalon. “Hommikul üheksast õhtul kümneni. Nii saab iga tantsija juba enne võistlema asumist isikliku karika tänutäheks selle eest, et ta üldse osalema tuli.” Sellegipoolest valib asjatundlik žürii parimad tantsijad.

Võistlus toimub kolmandat aastat, korraldajaks tantsukool Studio Happy Dancers. Esimesel võistlusel Pärnu spordihallis 2017. aastal osales 180 diskotantsijat, muid stiile ei tihanud korraldajad siis veel kava võtta. “Kuna tantsijatele meeldis üritus väga, julgesime teisel aastal juba muidki stiile sisse võtta ja plahvatuslikult tõusis osalejate arv 900ni,” rõõmustas Absalon. 

Tagasi üles