Rasmur Puuri ooper räägib Pärnus ühe pere loo
Kontserdimajas etendub "Pilvede värvid" 

“Pilvede värvid” peegeldab ühe pere kaudu teistegi Eesti perede lugu. 

FOTO: Pärnu kontserdimaja

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva eel tuleb rahvusooper Estonia eestikeelne ooper “Pilvede värvid” suvepealinna. Teose noor autor Rasmus Puur arvab, et ooper aitab nooremal publikul ja eakaaslastel paremini mõista murrangulist perioodi 1987–1993. 

Ooper peegeldab ühe pere kaudu teistegi Eesti leibkondade lugu, pakkudes vanemale põlvkonnale äratundmisrõõmu. Idee põhineb Jaan Kruusvalli 1983. aasta näidendil „Pilvede värvid“, mis käsitleb eestlaste põgenemist kodumaalt teise maailmasõja sündmuste keerises. Aeg ei ole Eestist lahkumise puhul aga määrav: mindi sõjaajal, põgeneti Nõukogude okupatsiooni eest ja välismaale minnakse massiliselt nüüdki, vabaduse päevil. Ooper esitab küsimuse, kellele vaba Eesti taastati, kui kõik välismaale ihkavad? Miks kaob hoolivus ja ühtehoidmine nii ruttu ja algab igaüks-enda-eest-võitlus?

Estonia lavale on ooperi seadnud Roman Baskin. 2017. aastal pälvis näitleja Juuli Lill Eesti teatri aastapreemia muusikaauhinna Maria veenva kehastamise eest ja koos Mati Turiga Georg Otsa nimelise auhinna peaosatäitmise eest.

“Pilvede värvid” etendub Pärnu kontserdimajas 16. veebruaril.

Tagasi üles