Sisukord
Arvamus
Postimees

Robert Kiviselg: Pärnakatele vastu tegutsemine

1 min lugemist
EKRE vastustab otsust, millega katkestati raudteeühendus Tallinna ja Pärnu vahel ning asendati aeglasema ja palju ebamugavama bussitranspordiga. FOTO: Mihkel Maripuu

Möödunud aasta 8. detsembril saatsid pärnakad ja kogu raudteeäärne rahvas viimsele teekonnale raudruuna, mis aastakümneid oli aidanud jõuda kergelt Pärnust Raplasse ja vastupidi. Kohalike inimeste elu oli iga päev tihedalt põimunud raudteega. Keegi kujutlematus kõrguses aga arvas, et pole vaja, lõpetame ära, küll hakkama saavad ja harjuvad ümber ning kui ei harju, koligu minema.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Majandusminister Kadri Simsoni sõnutsi peitus reisirongiliikluse lõpetamise põhjus raudtee halvas seisukorras. Kuid tähelepanelik televaataja märkas ehk 8. detsembri õhtuses “Aktuaalses kaameras” sõna võtmas Rail Balticu projekti koordinaatorit Kristjan Kaunissaaret: “Tõepoolest on see plaan, et seda olemasolevat raudteed pärast väikest kõpitsemist saaks kasutama hakata materjalide veoks siis, kui meil mulde ehitamiseks läheb. Selle raudtee seisukord praegu on tehnilise järelevalve ameti hinnangul selline, et kiirusi on maha võetud. Ja ega niisama seisteski see raudtee ise ju parane.” Kaunissaare sõnade järgi piisab raudtee “väikesest kõpitsemisest”, et liikuda saaks raskekaalulised kaubarongid. Miks siis mitte kerged “porgandid”?

Kes soovib, et tema hääl tõesti loeks, ­astugu julgelt valimis­kasti juurde.
Robert Kiviselg, õpetaja, EKRE kandidaat

14.02.2019 16.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto