Nädalast jäi kõlama: Purjed jääl

FOTO: Andres G. Adamson

Lõppevast näda- last jäid kõlama pärnakatest noorte jääpurjetajate maailmameistri saavutused. Rõõmu noortele, nende treeneritele, lähedastele ja poolehoidjatele. Abilinnapea Marko Šorin ütles, et jääpurjetamine on Pärnu üks eliitspordialasid. Kui nii, siis on linn oodatud panustama, et noortel lootustandvatel sportlastel oleksid kõik tingimused treenimiseks ja võistlemiseks, sest maailm on ju lahti.

Artikkel kuulatav Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lugedes eilsest lehest purjeveterani Joel Kuke pikemat kirjutist, kuidas jääpurjetajatel on läbi ­aegade läinud, ei jõua ära kiruda minevikuriigi paranoiat, mis ei ­lubanud eestlasi välismaale võistlema saata. Poleks olnud omaaegseid piiranguid ja kahtlustusi, mine tea, mida Eesti sportlased oleksid Euroopas ja maailmas saavutanud.

Mäletan hästi, kuidas talviti elati Pärnus jääpurjetamise (suusatamise muidugi ka) tähe all. Kuna lahe ja jõe jäätumisega lõppes sadama tegevus, oli vaba ja siledat jääd küllalt ning sageli mindi päikeselise ilmaga randa vaatama jääpurjekate saalimist lahel. Isegi, kui pakane nina näpistas.

Tagasi üles