Korvpalliklubi saab linnalt ligemale 50 000 eurot

Pärnu linna toetus korvpalli esindusmeeskonnale katab ligemale veerandi klubi aastasest eelarvest.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsus annab MTÜ Korvpalliklubi Paulusele, mille kroonijuveel on Eesti-Läti korvpalli ühisliigas osalev Pärnu Sadama tiim, ligemale 50 000 eurot toetust.

Treenerite tasustamiseks saab klubi toetust 17 662, spordiehitiste majandamiseks 10 500 ja esindusvõistkondade tarvis 20 000 eurot.

Pärnu meeskonna juhi Johan Kärbi sõnutsi on linna toetus pea niisama suur kui mullu ja lõviosa sellest kulub esindusmeeskonna osalemiseks ühisliiga turniiril.

Kärbi jutu järgi kavatseb klubi linna abiga majandada kevadel lõppeva hooaja lõpuni ja jätta osa rahast sügisekski, kui algab uus turniir. “Toetus on küsitud aastaks ja umbes kolmandik sellest on plaanitud jätta sügiseks,” täpsustas ta.

“Meil on hea meel, et linn esindusvõistkondi toetab. Võrreldes Tallinnaga, kus omavalitsus toetab Tallinna Kalevi korvpalliklubi 250 000 euroga, on Pärnu toetus suurusjärgu võrra väiksem, kuid tulemused on meil samast mastist,” märkis Kärp. “Toetus on meile suureks abiks. Saame aru, et linna rahakott pole põhjatu ja toetust vajavad teisedki spordialad.”

Pärnu korvpalli esindusmeeskonna juhi sõnade kohaselt plaanib korvpallitiim koos võrkpalluritega, kes samuti Eesti-Läti ühisliigas tippude hulka kuuluvad, taotleda kevadel linnalt veel 10 000 eurot toetust, et katta kulutusi osalustasudele, transpordile ja majutusele.  

Pärnu Sadama korvpallimeeskonna aastane eelarve jääb 200 000 euro ligi.

Tagasi üles