Jüri Jaanson: Eestlaste vanaduspõlv olgu väärikas

Reformierakond lubab väärikat vanaduspõlve nii praegustele kui tulevastele pensionäridele.

FOTO: Sander Ilvest

Mingil põhjusel tahavad kõik praegu rääkida poliitikute ja erakondade antavatest poliitilistest lubadustest. Unustatakse ära, et tulemuse määravad valijate häälte kogum ja piiratud ressurssidega otsustab suuresti see, kellel on õigus oma plaane ellu viima hakata. Valija annab hääle valdavalt avansina kas erakonna valimisprogrammi järgi või kandidaadi lubaduste põhjal.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Seetõttu tuleb taunida olukorda, kus erakond saab võimule ja hülgab seejärel oma valimiseelse kampaaniaprogrammi või käitub isegi risti vastupidi selles välja käidud plaanile. Valijate hääled korjatakse võimulesaamiseks kokku ja lunastatakse välja ju selle programmiga.

Just nii käitub ajakirjanduse hinnangul Keskerakond, kui vaadata nende 2015. aasta valimiste pensionide ja eakate heaolu kasvatamise plaani ja selle täitmist. Meeldetuletuseks, mida nad on aastateks 2015–2019 eakatele lubanud: tõstame erakorraliselt pensione. Taastame pensioni ostujõu. Vabastame keskmise vanaduspensioni tulumaksust. Ühildame ühe tööaasta ühe pensioniaastaga.

Tagasi üles