Pärnu ööklubides müüdi alaealistele alkoholi

Ilma politseile eelnevalt laekunud infota kontrolloste ei sooritata.

FOTO: Margus Ansu

Möödunud nädala reedel ja laupäeval korraldasid politseinikud Pärnu ööklubides kontrolloste. 

Pärnu piirkonnavanem Karin Uibo nentis, et paraku müüdi alaealistele klubides alkoholi. Seekord tuvastati alkoholi müük alaealistele kahes meelelahutusasutuses, mille kohta oli eelnevalt laekunud ka vastav info. "Ilma meile laekunud eelnevalt infota kontrolloste ei sooritata," nentis Uibo.

Ühte väisatud asutustest poleks tohtinud Uibo sõnutsi alla 18aastased isegi sisse pääseda. “Kahjuks pääses meie kontrollostule kaasatud alaealine klubisse hõlpsasti ja talle müüdi seal alkoholigi,” sõnas ta. Peale selle tehti proovioste peol, millele lubati noori alates 16 eluaastast. Sealgi ei küsinud müüja ostjalt dokumente ja alaealine sai alkoholi lihtsa vaevaga kätte.

Uibo ütlust mööda tuleks meelelahutusasutustel peale kasumi teenimise lähtuda sellest, et nad pakuksid kvaliteetset teenust. “Klubid-baarid peaksid kindlasti mõistma, et neilgi on märkimisväärne roll kogukonna turvalisusesse panustamisel. Kui alaealised saavad klubides vabalt alkoholi osta, siis see kajastub tänavapildis. Joobes isikud satuvad pärast klubi sulgemist tänavale, kus konfliktid on kerged tekkima. Meelelahutusasutustel tasub mõelda sellele, et on nende endi huvides, mis toimub näiteks pärast sulgemist nende ukse ees ja ümbruses,” selgitas Uibo probleemi laiemat olemust.

“Oleme juba kolm aastat korraldanud kesklinna lõbustusasutustele ümarlaudu, kus arutame probleeme ja otsime võimalusi olukorda parandada. Jätkame selliste kokkusaamiste korraldamist sel aastal, järgmine ümarlaud toimub märtsi lõpus,” lisas Uibo.

Tagasi üles