Sisukord
Arvamus
Postimees

Kadri Simson: Kes ihkab tagasi peenhäälestuse aega?

3 min lugemist
Isegi need, kes ei tahaks seda kuidagi tunnistada, peavad möönma, et Keskerakonna juhitud valitsuse ajal on Pärnumaa taristusse suunatud rohkem raha kui varem Reformierakonna võimu päevil. FOTO: Urmas Luik

Valimised on alanud ja erakonnad teevad viimaseid ponnistusi, et oma valijaid mobiliseerida. See tähendab kahetsusväärsel kombel mõnele erakonnale alatute võtete kasutuselevõttu. Viimased uuringud näitavad, et need valimised võidab peaminister Jüri Ratase juhitud Keskerakond või pikalt valitsusvastutust kandnud, kuid ummikusse jooksnud Reformierakond. Just reformierakondlased on viimastel nädalatel “säranud” räpaste mänguvõtetega. Küll levitatakse võltsuudiseid, küll rünnatakse konkurente isiklikult, selmet debatti ideede pinnal hoida. Ja loomulikult jätkub pidev hirmutamine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hirmutustaktika on sel korral olude sunnil veidi muutunud. Kui varem on Reformierakonna meelistaktika olnud Vene-kaardiga kohutamine, siis sel korral minnakse täispangale maksudega.

Värvikaimad opositsionäärid nimetavad 2018. aasta alguses kehtima hakanud maksusüsteemi, mis tõstis või jättis samaks 86 protsendi tulusaajate sissetuleku, lausa maksupõrguks ja -kaoseks. Jääb mulje, et Eestis tuleb peagi maailmalõpp, mida suudab ­väärata vaid reformistide vankumatu käsi. Loomulikult ei vasta see ette­kujutus kuidagi tegelikkusele.

21.02.2019 23.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto