Endlas tuleb Elvis kapist välja

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Endla noortestuudio lavastus toob kapist välja Elvised.
Endla noortestuudio lavastus toob kapist välja Elvised. Foto: Danel Rinaldo/Endla teater

Täna õhtul esietendub Pärnu Endla ärklisaalis teatri noortestuudio mängituna sürreaalne komöödia „Elvis oli kapis“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar, autor Urmas Vadi ja helikujundaja Grete Kivikas.

Ärklisaalis hargnevas loos põrkuvad 12 noort inimest, 12 pealtnäha täiesti erinevat isiksust, kel kõigil on väljaspool seda ruumi oma elu, oma tunded, oma lood. Aga siin – teatris – on nad koos, kõik on Elvised. Elvised, kes seisavad silmitsi küsimuste ja vastuste, otsimise ja leidmisega. Silmitsi Elvise ja iseendaga.

Endla noortestuudio alustas tegevust 2004. aasta sügisel. Selle esimesed juhendajad olid näitleja Piret Rauk ja näitleja-lavastaja Enn Keerd. Pärast Rauga suundumist Kuressaare linnateatrisse jätkas noortega tööd Keerd, ja 2015. aastast on noortestuudiot juhendanud Endla teatri loominguline juht Ingomar Vihmar.

Stuudio eesmärk on noortele teatriõpetuse andmine ja igal aastal ühe noortelavastuse Endla lavale toomine.

Mängivad Mairo Kasemaa, Kerlin Kiveste, Grete Kivikas, Sigre Kodasma, Alyssa Lõo, Emilie Olsen, Anna-Maria Pink, Jaanika Rohtla, Gerita Sein, Elina Soosaar, Silver Teearu ja Rainis Vesik.

„Elvis oli kapis“ jõuab näitlemishuviliste koolinoorte esituses publiku ette sel kevadtalvel 11 korda.

Tagasi üles