Mihkel Kosk: Liiduaegne töö on see, mis meid siin toidab

  • Jääpurjetavad kihutavad jääväljadel 100kilomeetrise tunnikiirusega.
  • “Pärnu lahel on kalamehi palju ja nad veavad jääle igasugu prügi ja muud sellist, näiteks rauda, klaasi, mis lõhuvad meie uiske, ja seal toimub loterii, kas sul õnnestub millestki üle sõita või ei.”
  • “Kellele ei meeldiks kelgutada, kiiresti mäest alla sõita? Me kelgutame jääväljadel ja tuul lükkab takka. Kiirus ongi see, mis lapsi paelub.”

20 talve jääväljadel kihutanud Mihkel Kosk jõudis Poolas Euroopa meistrivõistluste medalini ja Eestis jääpurjetamise meistritiitlini.

FOTO: Pärnu jahtklubi

Nädalavahetusel kodusel lahel jääpurjetamise lahtistel Eesti meistrivõistlustel DN-klassis teisi mäekõrguselt edestanud Mihkel Kosk usub, et Pärnu jääpurjetajate edu laias maailmaski tuleb sellest, et aastakümneid tagasi tehti nende eest suur töö ära.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Esimene Eesti meistritiitel, muid medaleid on omajagu,” tunnistas 35aastane pärnakas, kes alles eelmisel kuul tuli Euroopa meistrivõistlustel kolmandaks. Eriliseks muutis Eesti meistrivõistluste triumfi tõsiasi, et mõõduvõtt toimus just suvepealinnas, sportlase enda sõnutsi regatte Pärnus just tihti ei korraldata.

Kohapunkte vaadates pani Kosk konkurentidele pika puuga, teenides kaheksast sõidust viis esimest ja kolm teist kohta, edestades teise koha teeninud lätlast Artis Berzinsit kümne silmaga. “Selle nimel on kõvasti tööd tehtud, lihtsalt ei tulnud midagi. Tänavu sai hooaega varakult alustatud: tööd ja tunde on väga palju. See väljendubki tulemuses,” selgitas Pärnu jahtklubi sportlane, kes peab treeneriametit.

Mis on jääpurjetamises peamine, miks ühed teistest paremad on?

Suur osa on tehniline, tehnika­sport ikkagi. Tehnika omamine ja oskus seda kasutada. Sealt edasi juba sõidutunnid: et sa oled kõigis oludes sõitnud ja tead, mida teha eri situatsioonides.

Tagasi üles