R, 31.03.2023

Kadri Simson: Reformierakond meiega valitsust ei tee

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Kadri Simson: Reformierakond meiega valitsust ei tee
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 12
Kadri Simson.
Kadri Simson. Foto: Sander Ilvest

Keskerakonna esinumber Pärnumaal Kadri Simson on lausa filigraanselt täpne. Neli aastat tagasi kogus ta 5726 häält, seekord 5725. Ent Reformierakonna niivõrd suur edu oli tallegi üllatus, sest kõik valimiseelsed küsitlused näitasid väga tasavägist rebimist kahe juhtiva erakonna vahel.

“Kuskilt tulid kümned tuhanded e-hääled, mida ükski küsitleja ei olnud enne valimisi leidnud. Kui vahe on e-häältes ikka kümnetes ja kümnetes tuhandetes, siis pärishäältega järgi ei jõuagi – selline on moraal,” tõdes Simson.

Tõenäoliselt teeb president valitsuse moodustamise ettepaneku valimised võitnud erakonna esimehele. “Kampaaniast on selgunud, et Reformierakond eelistab teha valitsust kellega iganes, aga mitte Keskerakonnaga. Pole ju võimalik asjast teistmoodi aru saada, kui nad lubavad tagasi keerata kõik, mida meie oleme teinud,” rääkis Simson.

Kuigi Simson pole kunagi alahinnanud opositsiooni rolli parlamendis, valutab tal süda selle pärast, mida oleks veel vaja teha. “Reformierakonna puhul tundub, et kõik vabad vahendid, mis riigieelarves on olemas, lähevad õlleaktsiisi alandamisele ja üle 2100 euro teenivatele inimestele igakuise maksuleevenduse kätteandmisele. Teisteks prioriteetideks suurt ruumi ei jää,” sedastas Simson.

Märksõnad
Tagasi üles