Ümberilmapurjetaja Uku Randmaa finišeerib hea ilma jätkudes Sables-d‘Olonne‘is laupäeval

Joosep Laik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uku Randmaa purjetab ümber maailma 11meetrise laevaga One and All.
Uku Randmaa purjetab ümber maailma 11meetrise laevaga One and All. Foto: Madis Vaikmaa

Ümberilmapurjetamisvõistlusel Golden Globe Race (GGR) võistlev Randmaa jõuab GGRi meeskonna hinnangul laupäeval kolmandana finišisse.

Randmaa asub praegu Atlandi ookeani põhjaosas ja läheneb Hispaania loodetipule, et seilata Biskaia lahe ääres asuvas Prantsusmaa linnas Les Sables-d'Olonne'is finišisse. Sinna jõudmiseks tuleb ületada tiheda liiklusega laevatee. GGRi hinnangul on Randmaal ees ilus purjeilm ja tänu taganttuulele peaks ta lõpujoone ületama laupäeval. Randmaa oli siiski mures antud tormihoiatuse pärast, kuid lootis, et oht teda ei puuduta. GGRi sõnutsi peaks Randmaa aga jõudma tormist ette.

“Loodan kohale jõuda päevavalges,” ütles Randmaa. “Meeleolu pardal on võitluslik ja positiivne.”

Uku Randmaa jõudmas kolmandana finišisse.
Uku Randmaa jõudmas kolmandana finišisse. Foto: Golden Globe Race

Kuigi tuule kiirus oli intervjuu ajal 14 meetrit sekundis, oli möödunud tormi tõttu laine terav ja kõrge. “Purjed kipuvad lõhkuma, aga siiski liigun ja katsun purjed terved hoida,” märkis Randmaa.

Toitu peaks Randmaa hinnangul finišisse jõudmiseni jätkuma, kuid probleeme võib tekkida, kui ta jääb ennustatust kauem merele.

29. jaanuaril jõudis pärast 211päevast üksi purjetamist Prantsusmaa Vendée sadamasse võistluse Golden Globe Race 2018. aasta võitja Jean-Luc van den Heede. Teisena ületas lõpujoone Mark Slats.

Tagasi üles