Sisukord
Kool
Postimees

Kirjandusmängus tuli läbi lugeda 2281 lehekülge

1 min lugemist
Ülejõe põhikooli võistkond FOTO: Erakogu

Pärnu keskraamatukogu rippsaalis panid oma teadmised proovile kolmandate-neljandate klasside kirjandusmängu võistkonnad.

Kirjandusmängu maakondliku võistluse tulemusena sõidavad üle-eestilisele lõppvõistlusele Tallinna kirjanike majja Pärnu Ülejõe põhikooli tüdrukud Loretta Orav, Stella Volmer ja Anneliis Lõhmus.

Kõigil linna ja maakonna koole esindanud võistkondadel tuli enne läbi lugeda 2281 lehekülge põhjamaiste kirjanike lugusid.

Aga sellest võiduks veel ei piisanud. Kõigi 12 raamatu süžeekäigud, tegelaskujud ja tegutsemispaigad pidid võistlusel hästi meeles olema. Lahendada tuli kirjanike nimetähtedega anagramme, parandada sassi läinud pealkirju, leida vastuseid faktiküsimustele, ilukirjanduslikud faktikillud õigetesse lugudesse paigutada ja lugude autorid õigete maadega siduda.

Teisele kohale tulid Metsküla algkooli mängijad.

Häid kirjandusteadmisi näitasid Paikuse põhikooli, Kuninga tänava põhikooli, Vanalinna põhikooli, Raeküla kooli, Tori põhikooli, Are kooli, Lihula gümnaasiumi, Audru kooli ja Kõmsi lasteaia-algkooli võistlejad. 

Liikumislusti ja sõnamängulist meelelahutust jagas kirjandusmängijatele Katrin Hildunen-Alvele. Võistluse idee autor ja koordineerija on Eesti lastekirjanduse keskus. Võistlus toimub üle aasta.

Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto