Jalmar Vabarna toob suvepealinna Setu meeleolu ja folgi

Jalmar Vabarna viib kodutalu kontserdisarja tuurile.

FOTO: Silver Tõnisson

Homme rändab Pärnusse muusik Jalmar Vabarna loodud kontserdipaiga Treski küüni eriprogramm. Kell 19 täitub kultuuriklubi Tempel folgihelidega: lavale tulevad ansamblid MandoTrio, Kirju ja küüni peremees Vabarna oma soolokavaga. Väikest sorti folgifestival võtab kaasa Setu kontserdikoha meeleolu ja tüki suve.

“Mõte teha Treski küüni eriprogramm ja rännata Setumaalt kaugemale tuli loomulikust huvist alustada suvehooaega juba varem. Pärnu kontsertõhtu on järjekorras teine ja ootame kohtumist pärnakatega väga. Suviti oleme ikka pidanud arvet, kes ja kui kaugelt meile Setumaale külla on tulnud. Pärnu ja Pärnumaa inimesi on olnud omajagu, mis valmistab heameelt. Sellest ka otsus kontserdisari “Treski Küün rändab” siia tuua,” selgitab Vabarna.

Folkmuusikust korraldaja sõnutsi on õhtute idee tuua lavale artist, kes juba varem Setumaal esinenud. Pärnusse otsustati kutsuda mandoliinikultuuri propageeriv ansambel MandoTrio, kes mullu suvel soojendas Treskis legendaarset ansamblit Justament. MandoTrio noormehi soojendavad aga Pärnu viiulitüdrukud ansamblist Kirju, kelle esituse eel astub lavale Vabarna ise.

Küün asub Setumaal Treski külas Silla talus. Kontserdipaiga loomine oli Vabarna suur unistus.

Pärnu viiuldajad ansamblist Kirju.

FOTO: Silver Tõnisson

Mandoliinitrio MandoTrio viljeleb pärimusklassikat ja omaloomingut.

FOTO: Silver Tõnisson

Tagasi üles