Üks häid näiteid on Pärnumaa folkpunkbänd Legshaker, kes sai äsja maha oma debüütplaadiga “Maksmata võlad”.
Kuigi ansambel ise on kohalikul muusikamaastikul alles võrdlemisi uus nähtus, pärineb mõte sellest umbes paarikümne aasta tagusest ajast, kui Pärnus tegutses veel punkbänd OTK. Abstraktsest ideest käega katsutava reaalsuseni jõuti eelmisel aastal, kui Legshaker tuli esimest korda kokku.
Võõrapärasest nimest, mida bänd kannab, ei maksa end hirmutada lasta, sest tegemist on eestikeelse ja -meelse kollektiiviga, kes ammutab oma lauludeks inspiratsiooni elust enesest. Nii on ansambli muusikagi mõeldud eelkõige Eesti inimestele.
Ingliskeelne nimi Legshaker üksnes kõlavat paremini. Maakeelde panduna tähendab see võrri ehk sääreväristajat: ühtmoodi nii teedel ja tänavatel liikuvat liiklusvahendit kui muusikat, mis paneb inimestel sääred värisema.
Ansambel ei välista võimalusel võõrsile minekutki. “Lood on meil küll kõik eestikeelsed, aga kui meid kutsutakse välisriikidesse esinema, ei jäta juhust kasutamata,” ei löönud laulja Tarmo Tamm potentsiaalsete pakkumiste ees ust kinni.
Stiililt ühendab Legshaker kahte võrdlemisi erinevat žanri: folk- ja punkmuusikat, mis oma olemuselt on justkui vastandid. Üks esindab traditsioone ja teine protesti. Vastandid aga teatavasti tõmbuvad, moodustades omanäolise terviku, tänu millele on Legshaker selgesti äratuntav.
Stiilide ühendamine võeti ette eelkõige isiklikust huvist mõlema žanri vastu. Kuigi ansambli juured asuvad ilmselgelt pungis, ei saa nende puhul ignoreerida pärimust. Üheta poleks teist.