Noored vibulaskjad võitsid Eesti meistrivõistlustel hulga medaleid

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Pärnu Meelise noored vibulaskjad näitasid Eesti sisemeistrivõistlustel head vormi. Pildil (vasakult) Kertu-Liseth Järvesaar, Liis Kirsch, Egert Pähkel, Mia Norah Niitepõld ja Henri Noormets. Foto: Erakogu

Pärnu Meelise vibuklubi noorsportlased võitsid läinud nädalavahetusel Viljandis vibulaskmise Eesti sisemeistrivõistlustel kolm hõbedat ja neli pronksi. Eimar Kukk lõpetas meeste klassis seitsmendana. NS Archery Clubi esindav pärnulanna Reena Pärnat katkestas.

Sportvibu tidettide tüdrukute võistlusklassis saavutas Meelise klubi sportlane Kertu-Liseth Järvesaar 560 silmaga teise ja tema klubikaaslane Mia Norah Niitepõld 559 silmaga kolmanda koha. Võitis pealinna Sagittariuse klubi vibulaskja Johanna Victoria Jõe, kes kogus 564 silma.

Samas arvestuses olid Elli Sõrmus ja Elizabeth Tamson vastavalt seitsmes ja kaheksas.

Sportvibu tidettide poiste klassis võitis suvepealinna klubi vibulaskja Egert Pähkel 564 silmaga hõbeda, kaotades meistriks tulnud mulgile Patrick Järvele 13 silmaga. Pähkli klubikaaslane Lauri Keskküla tuli 546 silmaga viiendaks.

Sportvibu noorte tüdrukute konkurentsis lõpetas Liis Kirsch võistluse viiendana.

Henri Noormets teenis 544 silmaga sportvibu noorte poiste arvestuses pronksi. Teine Pärnu klubi vibulaskja Oss Raag lõpetas samas klassis kaheksandana.

Henry Küttimaa võitis Eesti sisemeistrivõistlustel pronksi, Mariann Hanna Johanson hõbeda ja Kristel Peet pronksi. Foto: Erakogu

Sportvibu kadettide neidude arvestuses võitis Mariann Hanna Johanson 557 silmaga hõbeda. Samaealiste poiste klassis teenis Henry Küttimaa 570 silmaga pronksi, jäädes teiseks tulnud tartlasele Rasmus Käärmale alla vaid silmaga. Küttimaa klubikaaslased August Lember ja Janar Visnapuu olid vastavalt seitsmes ja üheksas.

Sportvibu naisjuunioride hulgas saavutas Pärnu Meelise sportlane Kristel Peet 533 silmaga kolmanda koha.

Täiskasvanute võistlusklassides järgneb Eesti sisemeistrivõistlustel 60 noolele väljalangemissüsteem. Sinna pääseb kaheksa paremat finaalturniirile pääsenut.

Ehkki sisehooajal lastakse vibu välishooajaga võrreldes päris lähedalt, 18 meetrilt, tuleb alates juunioride klassist sihtida võrdlemisi miniatuursesse märklehte. Foto: Marko Saarm/Sakala

Meeste klassis sai Meelise vibulaskja Kukk kvalifikatsioonis 541 silmaga kaheksanda koha. Nii läks ta avaringis vastamisi esimesena asetatud Märt Oonaga (NS Archery Club). Kukk kaotas duelli 2:6. Oona tuli Eesti meistriks. Kuke lõplik koht on seitsmes.

Pärnat tunnistas, et tal oli laskmise suhtes tõrge. “Kohe alguses lõi vana viga välja ja lasin väga palju nooli klikri alt (lasku ei sooritata õigel ajal, vaid nool päästetakse liiga vara, L. H.),” teatas ta oma Facebooki lehel. Tundes, et ta lõhub nii tehnikat, otsustas Pärnat katkestada.

Võistluse lõpus pani Pärnat vibu uuesti kokku ja proovis paremini keskenduda. Viimased viis seeriat suutiski pärnulanna taas nii-öelda oma laskmist näidata. Sel võistlusel oli aga rong läinud ja kaheksa hulka duellidesse enam asja ei olnud. “Juhtus väike tagasilöök, aga see läheb mööda,” lausus Pärnat Pärnu Postimehele.

Naiste klassis tuli Eesti meistriks Triinu Lilienthal Järvakandi Ilvese klubist.