Pärnu aerutaja pälvis EOK haridusstipendiumi

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Joosep Karlson.
Joosep Karlson. Foto: aerutaja.ee

Eesti Olümpiakomitee ja haridus- ja teadusministeeriumi haridusstipendiumi, omandamaks kõrg- või kutseharidus, pälvis kevadsemestriks 28 tippsportlast, kelle seas on ka pärnakast aerutaja Joosep Karlson.

Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot semestris ja sellele on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Karlson õpib Tartu ülikoolis majandust.

Kokku saab EOK teatel sel semestril haridusstipendiumi 28 tippsportlast summas 23 460 eurot, 23 stipendiaati on korduvtaotlejad, kellest kuus peaksid oma kraadi kätte saama tänavu suve lõpuks. Kuus sportlast omandavad magistrikraadi.

Kaks korda aastas välja antavat haridusstipendiumi saavad taotleda praegused ja kunagised tippsportlased, et tasuda kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu.

Haridusstipendiumi saajad valib välja komisjon, kuhu kuuluvad haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi ning EOK esindajad, stipendiumide määramisel osales ka EOK sportlaskomisjoni esindaja.

Haridusstipendiume antakse välja aastast 2003.

Tagasi üles