Video: kas Pärnu haigla parkimiskohad on tõesti liiga kitsad?

Pärnu maakohtus arutlusel olnud Pärnu haigla autoparklas juhtunud liiklusõnnetuse eest määratud rahatrahvi juhtumit menetledes tuvastas kohus muude asjaolude kõrval, et parkimiskohtade suurus haigla parklas ei vasta heale ehitustavale ega Eesti standardile, mille kohaselt suure käibega parkimiskoha vähim laius on 2,7 meetrit ja pikkus viis meetrit. Haigla parkla mõõdud on väiksemad.

Pärnu Postimehe ajakirjanikud otsustasid üle vaadata, kuidas haigla juures parkimisega lood on ja kas tõesti on parkimiskohad liialt kitsad. Nagu tööpäeviti tavapärane oli täna ennelõunalgi seal raske parkimiskohta leida ja nii mõnigi auto tiirutas 463 kohaga parklas pikalt, enne kui sobiva koha leidis.

Pärnu haigla juhatuse esimehe Urmas Sule ütles eile Pärnu Postimehele, et siinse haigla parkla on Eesti haigemajade omadest kõige suurem tasuta parkla. “Minu arvates on meie parkimisplats Eesti parim,” ütles ta.

Tõsi, haigla parkla rajamise ajal kehtisid parkimiskohtade suuruse kohta teised standardid, mis praegu ajale jalgu jäänud.

Ajakirjanikud mõõtsid haigla parkla parkimiskoha laiuseks 2,4 meetrit, mis jääb soovituslikele mõõtmetele suisa 30 sentimeetriga alla.

Tagasi üles