Sindis võõrast poekotist haaramine rullis lahti ulatusliku kriminaalasja

Jevgeni Tepljakov püüdis protsessi algusest saati kohut veenda, et tema pole kellelegi kurja teinud. Tema sõnutsi väidetavad ohvrid fantaseerivad. FOTO: Urmas Luik

Viisaka välimusega pikk mees haarab Sindi Konsumist väljuva proua toidukotist. Ta teatab, et kui raha pole anda, siis loovutagu vähemalt poekott.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Naine ei taha sugugi äsja ostetud toidukraamist loobuda. Talle tõttab appi vahejuhtumi tunnistajaks sattunud mees, kes aga saab obaduse ja kukub pikali. Lööjaga ühineb keskealine kaak, kes aitab maaslamaja läbi peksta.

Juhtunu jäädvustab kaupluse külge kinnitatud omavalitsusele kuuluv turvakaamera, mille pildile politsei igal ajal ligi pääseb. Nii ei jää see kuritegu korrakaitsjatele märkamata. Salvestist vaadates võib esmapilgul tunduda, et tegemist on väikelinna ühekordse sigadusega. Pealtnäha labane kotijooks ja peksmine võtavad aga hoopis suuremad mõõtmed.

2016. aasta augustis nabib politsei kinni 1976. aastal sündinud Jevgeni Tepljakovi, poe ees võõrast toidukotti himustanud sintlase. Kohtu loal jääb mees vahi alla. Algab ulatuslik uurimine, kohtusse asja sisulise arutamiseni jõuavad Lääne ringkonnaprokuratuur ja advokaadid umbes 13 kuud hiljem.

15.03.2019 19.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto