Võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalid algavad: vastamisi lähevad Saaremaa ja Pärnu

Võrkpalli karikafinaal Saaremaa - Pärnu.

FOTO: Tairo Lutter

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste teises poolfinaali avamängus lähevad täna vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa võrkpalliklubi ja Pärnu võrkpalliklubi. Mängitakse kolme võiduni. Kõik poolfinaalid on otsepildis nähtavad nii Kanal 12s kui Postimehes.

Saaremaa pääses otse poolfinaali, Pärnu lülitas veerandfinaalis kindlalt konkurentsist TalTechi, võites esimese mängu 3:0 ja teise 3:1. Omavahelised mängud Credit24 meistriliiga põhiturniiril lõppesid 3:1 Pärnule ja 3:0 Saaremaale. Karikafinaalis sai Saaremaa Pärnu üle 3:2 võidu. 

Saaremaa meeskonna peatreeneri Urmas Tali sõnutsi saab seerias määravaks vaimne valmisolek ja mängijate tervis. “Eelkõige saab otsustavaks võistkonna sisemine valmisolek ja et mingeid jamasid nagu vigastusi ei tuleks. Oleme pärast Credit24 finaali tegelnud kõigi elementidega, loodan, et saan meeskonna ühtsesse löögirusikasse,” avaldas peatreener, kel vahepealsel mänguvaba perioodil ühtegi kontrollmängu pidada ei õnnestunud.

“Kaotasime ka kodusaali eelise, sest juba sügisel oli saal avamängu kuupäeval teatrietenduseks broneeritud. Ent usun, et see ei saa selles seerias määravaks. Motivatsioon on samuti tagasi ja oleme valmis finaali pääsu eest võitlema. See vastasseis on võrkpallisõpradele tõeline maiuspala,” lisas Tali.

Pärnu VK juhendaja Avo Keel ootab oma meeskonnalt poolfinaalseerias võitlemist. “Vastasel on komplekteeritusest tulenevalt variante mitu, kellega tulla: kes nurgas või kes sides või diagonaalis. Eks me pea kõikideks variantideks valmis olema ja teeme tööd, et esialgne kondikava paika panna,” rääkis Keel ettevalmistusest.

“Enda meestele on mul põhiline ootus see, et kui me geimis punktide või mängus geimidega kaotusseisu jääme, ei vaju käed rüppe. See on läbi hooaja probleemiks olnud. Kui kõik on hästi, siis jaksame ja emotsioon on üleval, aga niipea kui raskeks läheb, on palju ooteasendis olemist, et mis nüüd saab. Seal tuleb mõelda, kuidas paremini ja agressiivsemalt mängida,” analüüsis Keel.

Pärnul on veel küsimärgi all nurgaründaja Illia Kovalovi kaasategemine esimeses mängus. “Teised on terved ja rivis,” lisas juhendaja.

Poolfinaalseeria avamäng algab täna kell 17 Pärnus, teine matš 21. märtsil kell 19 Kuressaares, kolmas 24. märtsil kell 17 taas Kuressaares. Vajadusel mängitakse veel 28. märtsil kell 20 Pärnus ja 30. märtsil kell 20 Kuressaares.

Tagasi üles