parnu

Mari Tikerpuu: Ohvriabitöötaja ei saada kedagi minema

Selleks, et inimene ei jääks murega üksi, on abiks telefoni- ja veebinõustajad. FOTO: Elmo Riig

Sellest aastast alustasid tööd üleriigiline tasuta ohvriabi kriisitelefon 116 006 ja nõustamisteenus veebilehel www.palunabi.ee, kust ööpäev läbi saab nõu ja abi nii eesti, vene kui inglise keeles. Peale selle tegutseb igas maakonnas ohvriabitöötaja, kes suudab pakkuda põhjalikumat ja isiklikumat nõustamist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tihti ei pöördu inimesed pärast vägivalda või muud halba kohtlemist abi saamiseks politsei poole või ei mõista, et see, kuidas nendega käitutakse, on vale või keelatud. Samuti võib abi küsimiseni jõudmine võtta aastaid, sest ohvriga käivad kaasas häbi, süütunne või hirm. Selleks, et ükski inimene ei peaks murega üksi jääma, on abiks telefoni- ja veebinõustajad.

Ohvriabi kriisitelefonil võivad helistada kõik, kes tunnevad, et on sattunud olukorda, kus nad on kannatajad: olgu tegemist füüsilise, majandusliku, vaimse või seksuaalse vägivalla või hoopis hooletuse või halva kohtlemise ohvriks langemisega. Samuti saavad kriisitelefonil abi inimesed, kes kuritegevuse või õnnetusjuhtumi tõttu on lähedase kaotanud.

20.03.2019 22.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto