E, 4.12.2023

Kanuutaja õpib sebrade keskel looma välja laskma

Mirell Põlma
, keeletoimetaja
Facebook
Comments
Joosep Karlsoni hooaja eesmärk on jõuda Tokyo olümpiale.
Joosep Karlsoni hooaja eesmärk on jõuda Tokyo olümpiale. Foto: Erakogu

Eesti esikanuutaja Joosep Karlson veedab märtsi Lõuna-Aafrika Vabariigis Johannesburgi lähistel Pretoria linnas palavust trotsides ja ungarlastega kõrvuti harjutades, et jõuda 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele.

Pärnu aerutamisklubi esindaja peab maailmameistrivõistlustelt OM-pääsme lunastamist igati võimalikuks. Selleks tuleb jõuda vähemalt 14 hulka. “Eelmised kaks aastat olid tulemused tagasihoidlikud ja päästsin looma valla vales kohas: trennis. Nüüd tuleb õppida seda õiges kohas tegema,” annab Tartu ülikoolis majandust tudeeriv 23aastane sportlane lootust.

LAVi maratoniaerutajad on tugeva tasemega, aga selles ei peitu põhjus, miks Karlson laagripaigaks niisuguse riigi valis. “Tulin Ungari aerutamiskoondisega kaasa. Läbi raskuste,” viitab pärnakas sellele, et sai teise maailma otsa minna tänu ungarlasest treeneri Imre Pulai lobitööle. Ungari koondise peatreener ei kiida siiani heaks, et Karlson kaasa võeti, aga sportlastega saab ta hästi läbi. “Neil sellest otseselt kasu pole, et mina siin olen. Treeningurühmad lähevad suureks ja neil on kodunt juurde võtta inimesi, kui vaja.” Karlson püüab häid suhteid hoida, et tulevikuski saaks koos laagrites käia.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles