Uskumatu maratonlahing! Atu 46 punkti aitasid Pärnu volletiimi finaali lävele

Brasiillase Chizoba Neves Atu 46 punkti aitasid Pärnu võrkpalliklubi meeskonna Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria teises mängus valitseva meistri Saaremaa võrkpalliklubi vastu maratonmatšis raske 3:2 võiduni ja vaid võidu kaugusele kullamängudest.

Avageimis pääses kodutiim enne otsustavate punktide mängimist juba viie silmaga juhtima (19:14), kuid Atvars Ozolinsi hea serviseeria tõi pärnakad mängu tagasi, viies külalised 20:19 juhtimagi.

Saarlased asusid seejärel uuesti juhtima, omades seisul 24:22 geimpalligi, ent pärnakad ehitasid otsustavatel hetkedel Siim Põlluääre rünnakutele kaks korda ette Hiina müüri ja kolmandal korral põrutas saarlane juba auti ja nii võis Pärnu meeskond rõõmustada 26:24 võidu üle.

Teises geimis haaras initsiatiivi Pärnu meeskond, saades mõnepunktilise edu, kuid saarlased mängisid selle tasa ja olid otsustavatel punktidel kindlamad, saades 25:22 võidu.

Kolmandas geimis kaotas Pärnu tiim geimi keskpaigaks kätte võidetud viiepunktilise edu ja otsustavatel hetkedel oli tablool seis 21:21. Viimaste punktide mängimisel saatis edu siiski pärnakaid, kes lõpetasid geimi 25:23 võiduga.

Neljanda geimi hakatuseks läks Pärnu meeskond nelja punktiga juhtima (9:5), mängis selle maha ja lasi saarlased omakorda neljaga ette (17:13). Pärnakad suutsid otsustavate punktide mängimisel seisu siiski tasakaalustada ja geimi enda kasuks kallutamisel oli häid võimalusi mõlemal tiimil. Maratongeimiks kujunenud lahing lõppes alles seisul 37:35 ja võidurõõmu said tunda saarlased.

Brasiillane Chizoba Neves Atu 46 punkti aitasid Pärnu võrkpalliklubi meeskonna Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria teises mängus valitseva meistri Saaremaa võrkpalliklubi vastu maratonmatšis raske 3:2 võiduni ja vaid võidu kaugusele kullamängudest. Foto: Lilli Tölp /

Otsustavas geimis saavutas kodumeeskond juba 12:8 edu ja seisul 14:12 oli neil matšpalligi, ent pärnakad suutsid raskest olukorrast välja tulla ja punkt punkti mängus seisu 20:20 viia. Siis tegi mitu korda matši otsustada võinud palle mängides eksinud Atu kaks vastaste poolele maha jäänud rünnakut, tuues Pärnu meeskonnale magusa 22:20 võidu

Pärnu resultatiivseim oli 46 punktiga (+26) Atu, Saaremaa edukaim oli 27 silmaga (+15) Eddie Rivera.

Pärnu vastuvõtuprotsent oli 52, Saaremaal 59. Pärnakad lahendasid 44 protsenti rünnakuid, saarlased 38. Pärnu mängijad panid 21 blokki Saaremaa meeste kümne vastu. Pärnakad said kirja viis ässa, saarlased kümme.

Pärnu meeskond asus kolme võiduni mängitavat poolfinaalseeriat 2:0 juhtima. Kolmas matš tuleb pühapäeval Saaremaal.