Sisukord
Arvamus
Postimees

Karoliine Aus: “2019 algas Eestis kodusõda ...”

2 min lugemist
Eesti ei saa endale lubada eraldumist teistest riikidest ja barjääride ehitamist. Oleme tükike maailma suurest puslest. FOTO: Egert Kamenik

Olen alati lootnud, et minu silmad ei näe koduriigis sõda. Kuid võta näpust: poliitmaastikul puhkenud kriis ja mäng, kus igaüks teeb ise omale meelepärased reeglid, on lahvatanud kodusõja, kus üks eestlane sööb teist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaidluses selle üle, kas Eesti peaks jääma vaid eestlastele või kuuluma kõigile, rebime oma armsa isamaa sootuks lõhki. Kui nii juhtub, ei ole see enam kellegi Eesti. Tunnistan, et möödunud pühapäeva õhtul tundsin minagi, et tahan olla osa kõigi Eestist. Ent 24 tundi hiljem enam ei tahtnud. Siis oli alanud sõda, üksteise kole sõnadega pommitamine.

Mina ei taha sõdida, sest minu Eestis on kaasmaalased mõistlikud ja kombekad. Inimesed on inimesed poliitilistest vaadetest, soost või rahvusest olenemata. Minu Eestis ei sõima üks eestlane teist ja me oleme samal poolel, selmet vastanduda. Siin saavad inimesed aru, et sõnavabadus ei anna õigust teise peale sülitada, sest see ei ole eetiline.

22.03.2019 26.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto