Saksamaal tegi Mercedes Merimaa delegatsiooni nimel sissekande külalisraamatusse, mispeale vastuvõtjad hämmastusid, miks ta esineb nende autotööstuse nime all. Ühes Eesti asutustest teatas aga sekretär niipea, kui oli kuulunud külastaja nime, et Mercedese esindajad tulid. Luksusautode tootjaga pole Põltsamaal sündinud naisel pistmist. Tähelepanu eest peab ta tänama autojuhist isa August-Lembitut, kes pani oma esimesele tütrele nime, mida teistel Eesti tüdrukutel ei ole.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kohtume taimetargana tuntud Mercedesega Kihlepa külamaja köögis, kus ta paneb kohe vee üles, et pakkuda meile imeliste raviomadustega kikkaputkeseemneteed. Jutukaaslase õlgu katab uhke vaip, millele Peruu indiaanlased on tikkinud elu Titicaca järve Urose saartel, mis on punutud pilliroost nagu kohalike onnid ja paadidki.

Viielapselises maaperes kasvades luges Mercedes norralase Thor Heyerdahli ja kaaslaste ekspeditsioonidest balsapalkidest parvega, mida maailm teab Kon-Tiki ekspeditsiooniga, unistas kaugetest maadest ja tikkis villase mantli tükist vaibale lumised mäetipud. Ülikoolis kureeris ta geograafiateaduskonnas komsomolitööd. Tartu aeg mööduski Mercedesel peaaegu et mäe otsas ja matkates. See kirg on talle verre jäänud ja tema amet Pärnu lahe partnerluskogu tegevjuhina annab võimaluse maailmas sebida, koduriiki-maakonda tutvustada ja kaugeid külalisi siiagi kutsuda.