Video: Ansambel Naised Köögis kirjutas küüditamisohvritele loo

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Looga "Kirovi tähtede all" mälestab ansambel Naised Köögis nii märtsi- kui juuniküüditamise ohvreid.
Looga "Kirovi tähtede all" mälestab ansambel Naised Köögis nii märtsi- kui juuniküüditamise ohvreid. Foto: Kuvatõmmis videost

Täna täitub 70 aastat märtsiküüditamisest 1949. aastal. Oma uue looga "Kirovi tähtede all" mälestab ansambel Naised Köögis nii märtsi- kui juuniküüditamise ohvreid, kellest enamiku moodustasid naised ja lapsed.

“Meiegi ansambli liikmetel on Siberisse saadetute hulgas lähisugulasi. Vangilaagrisse saadetud vanaemade elulood puudutasid meid niivõrd, et tegime laulu, mille peategelane on keset elu õitseaegu külmale maale saadetud naine,” rääkisid ansambli liikmed.

Küüditamise toimumisest puudub Eestis pildi- ja filmimaterjal peaaegu täielikult. Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu jagas ansambliga oma fotokogu küüditatute elust Siberis, millest valiti välja pildid, kus on kujutatud naisi. 

Tagasi üles