N, 30.11.2023

Tori vald valmistub ühinemislepingut muutma

Meelis Kalme
, Reporter
Facebook
Comments
Ühinemislepingu muudatuste ja seletuskirjaga saab tutvuda 1.–22. aprillini Tori vallavalitsuses ning Are, Tori ja Sauga teeninduskeskuses ja valla veebilehel.
Ühinemislepingu muudatuste ja seletuskirjaga saab tutvuda 1.–22. aprillini Tori vallavalitsuses ning Are, Tori ja Sauga teeninduskeskuses ja valla veebilehel. Foto: Mailiis Ollino

Tori valla volinikud astusid möödunud nädalal järgmise sammu, viimaks osa valla asulaid Pärnu linna koosseisu. Kolme küla suhtes piiride muutmise menetlus lõpetati, samuti otsustati avalikustada ühinemislepingu muutmise eelnõu.

Möödunud aasta alguses algatas Tori volikogu piiride muutmise Sauga aleviku, Tammiste, Eametsa, Kilksama, Kiisa ja Vainu küla üleandmiseks Pärnu koosseisu. Otsus kohustas omavalitsust välja selgitama asulate meelsust liitumise suhtes.

“Novembris tehtud küsitluse tulemus näitas selgelt, et Vainu, Kiisa ja Kilksama küla elanikud ei soovi minna Pärnu linna koosseisu,” selgitati vallavalitsuse koostatud eelnõus. Seetõttu pidaski volikogu ühehäälselt vajalikuks piiride muutmise menetlus nende kolme küla asjus lõpetada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles