Galerii: kontserdimajas astusid lavale laulupeoks valmistuvad poiste- ja lastekoorid

Pärnu kontserdimajas alustati suvel toimuva laulupeo eelproovide teise ringiga, esimesena näitasid õpitut poiste- ja lastekoorid.

Mõlema kooriliigi teises eelproovis toimus esmalt ühisproov ja seejärel tuli esitada kaks laulu, millest üks oli kohustuslik teos ja teine loosiga tõmmatud.

Poistekooride kohustuslik heliteos oli seekord Kadri Hundi “Mere kutse”, mida täna oli kontserdimajja tulnud ette laulma seitse koori Pärnumaalt ja üks Viljandimaalt. Poistekoore juhendasid liigijuht Hirvo Surva ja dirigent Indrek Vijard.

Lastekooridel tuli kohustusliku lauluna esitada Karl August Hermanni “Lauljate tervitus”. Pärnu kontserdimajas juhendas lastekoore liigijuht Maarja Soone, keda abistasid dirigendid Ingrid Kõrvits ja Elo Üleoja. Selles proovis osales 15 Pärnumaa koori.

27. laulu- ja 20. tantsupidu “Minu arm” toimub 4.–7. juulil Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil. Laulupeo peadirigent on Peeter Perens, tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste ja rahvamuusikapeo loominguline juht on Juhan Uppin.

Tagasi üles